Telefondan Telefona Rehber Aktarma Nasıl Yapılır?

Telefondan telefona rehber aktarma işlemini yapabileceğiniz çok sayıda farklı yöntem bulunuyor. Bu yöntemlerden hangisini seçeceğiniz ise her şeyin öncesinde kullanmakta olduğunuz telefonun işletim sistemine bağlı olarak değişiyor. Bunun yanında Samsung, Apple gibi markaların uygulamaları da sizin farklı işlem yapmanıza izin verebiliyor.

Telefon Değiştirince Rehber Nasıl Aktarılır

Telefondan Telefona Rehber Aktarma

Peki telefondan telefona rehber aktarma işlemine neden gereksinim duyarız? Çünkü bazen hattımızı yeni bir telefona takar ve rehberdeki numaraları SIM’e aktarmayı unuturuz. Telefonun hafızasında kalan ve bize lazım olan numaraları da tek tek yazmak işimize gelmeyebilir. İşte bu gibi zamanlarda alternatif yöntemler aramaya başlarız.

Telefondan Telefona Rehber Aktarma Nasıl Yapılır?

Telefondan telefona rehber aktarma nasıl yapılır sorusunun Android işletim sistemine sahip telefonlar için çok sayıda yanıtı bulunmaktadır. Bu yöntemlerden bazılarını şu şekilde sıralayabiliriz:

• Google Senkronizasyonu
• Dosya Export / İmport
• Yardımcı uygulamalar

Telefondan telefona rehber aktarma işlemi için atmanız gereken adımları maddeler halinde, yine Android işletim sistemi kullanan telefonlarınız için şu şekilde sıralayabiliriz:

Telefondan Telefona Rehber Aktarma

Telefondan Telefona Rehber Aktarma

• İlk işiniz telefonunuzun menüsüne girmek olsun. Ardından Ayarlar’ı bulup açın.
• Buradan Hesaplar Ve Senkronizasyon butonuna dokunun.
• Buradan Google erişin.
• Burada Rehber kutusunu işaretleyin.
• Ardından sağ üst kısımda yeralan üst üste üç noktaya dokunun ve burada Eş Zamanla ya da Senkronize Et butonuna dokunun.

Bu işlemleri yapmanızın sonrasında Gmail hesabınıza giriş yapın.

• Sağ taraftan Daha fazla sekmesine dokunun.
• Sonra da Dışa Aktar / Export butonuna dokunun.
• Bütün Kişiler’i seçip ardından da Google CSV‘yi işaretleyin.

Tüm bu işlemlerinaynısını yeni telefonunuzda yapmanız gerekiyor. Ancak burada dikkat etmeniz gereken tek bir önemli konu var ki o da bu sefer Export değil de İmport butonuna tıklamanızın gerekliliği. Sonrasında rehberinizin telefonunuza aktarıldığını görebilirsiniz.

Telefon Değiştirince Rehber Nasıl Aktarılır?

Telefon değiştirince rehber nasıl aktarılır sorusunun en kolay yanıtı telefonunuzda bulunan rehberi SIM kartınıza, kartı telefondan çıkartmadan önce aktarmaktır. Sonrasında aldığınız kart ile birlikte tüm rehberin yeni telefona aktarıldığını görürsünüz ve bu işlem sizi hiç bir şekilde uğraştırmaz.

Telefon değiştirince rehber nasıl aktarılır sorusunun yanıtını aynı zamanda senktonizasyon işlemi ile de gerçekleştirebilirsiniz. Ancak bu noktada biraz önceki adımları atmak sureti ile biraz uğraşacağonız kaçınılmaz bir gerçektir.

Telefonum yavaş şarj oluyor dediğiniz için telefon değiştirecekseniz, öncesinde Klavx.com tarafından hazırlanan bilgilendirme makalesini okumak adına linke tıklayabilirsiniz.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.