Telefonu Gelen Aramalara Kapatma Telefonu Aramalara Kapatma

Telefonu gelen aramalara kapatma gibi bir gereksinim neden hissedilir? Aslında bu durum pek çok kişi için değişen nedenlerle söz konusudur. Biri yanında sevgilisi varken gelen aramalardan korkar. Diğeri iş telefonunun iş sonrasında çalmasını istemez. Bir başkası gece uykusundan, çalan telefon dolayısı ile uyanmak istemez…

Telefonu Aramalara Kapatma

Telefonu Gelen Aramalara Kapatma

Ve aslında telefonu gelen aramalara kapatma herkesin akıllı telefonunda, menülerin arasında bir yerlerde yer almaktadır.Fakat arada olduğu için çok kişi bunu bilmez. Telefonu kapatması gerektiğini düşünür ya da sesini kısarak gelen aramaların önünü kesmeye çalışır. Peki ama aslında yapılması gereken işlem nedir?

Telefonu Gelen Aramalara Kapatma Nasıl Yapılır?

Telefonu gelen aramalara kapatma nasıl yapılır sorusunun yanıtını uygulamak için aslında bilmeniz gereken en önemli detay, bu özelliğin telefonunuzda hangi isimle yer aldığıdır. Çünkü Android işletim sisteminin kullanmakta olduğu arayüze göre özellik isminde farklılık söz konusu olabilir.

Ancak Çağrı Kısıtlama ya da Arama Kısıtlama gibi isimlerle bilindiğini belirtmek isteriz. Yapmanız gereken tek şey bu özelliğibulmak ve aktif hale getirmektir. Sonrasında dışarıdan gelen tüm aramalara telefonunuzu kapatmış olursunuz. Açmak için de yine aynı yerden pasif hale getirmeniz yeterlidir.Uygulama tüm operatörler için geçerlidir.

Telefonu Gelen Aramalara Kapatma

Telefonu Gelen Aramalara Kapatma

Peki telefonu gelen aramalara kapatma nasıl yapılır sorusunun yanıtını uyguladığınızda ve biri sizi aradığında ona ne şekilde bir mesaj gider? Tam da bu noktada bir telesekreter mesajı duyulur: “Aradığınız kişi şu anda arama kabul etmiyor. Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.” Ancak bu sırada siz telefonunuzda herhangi bir ses duymazsınız.

Aynı alandan sadece gelen aramaları değil, giden aramaları da kısıtlayabilmenizmümkün. Ve hatta uluslararası aramaların da bu yöntem kullanılarak kısıtlanabilmesi söz konusu. Fakat bazı eski telefonlarda, nadir de olsa bu özellik yer almayabiliyor. Peki bu durumda ne yapmalısınız?

Telefonu Aramalara Kapatma

Telefonu aramalara kapatma özelliğini aktif etmek istiyor ama telefonunuzda bu özelliği bulamıyorsanız yapmanız gereken işlem şu şekildedir: İlk olarak kullanmakta olduğunuz operatörün web sitesine girmeli ve sonrasında aramaları kısıtlama için kullanılması gereken kodu bulmalısınız.

Sonrasında telefonunuzun arama yaptığınız kısmına gelmeli ve sizin için uygun olan kodu tuşlamalı; ardından da Arama butonunu kullanmalısınız. Yapmış olduğunuz bu özellik için kullanmakta olduğunuz GSM operatörünün sizin için bu yönde bir ücret talebi bulunmayacaktır.

Telefonu Gelen Aramalara Kapatma Türk Telekom

Telefonu gelen aramalara kapatma Türk Telekom kullanıcıları için yapılacaksa işlem şu şekilde uygulanmaktadır:

• Telefonunuzun kısa mesaj alanına ENGELLE yazıp 5555’e gönderebilirsiniz. (Bu servisi etkinleştirmek faturanıza aylık 3.5 TL olarak yansıyacaktır.) Aktivasyonun gerçekleşmesinin ardından Engellenen numaralar ya da izin verilen numaralar listesini oluşturmaya başlayabilirsiniz.

• Telefonunuzdan arama yapar gibi *100#’ü tuşlayabilirsiniz. Karşınıza Hayatı Kolaylaştıran Servisler menüsü açılacaktır. Bu menüden engelleme listesini oluşturmaya başlayabilirsiniz.

Telefonu gelen aramalara kapatma Türk Telekom online işlemler menüsü altından yapılabilecek bir uygulama iken, Türk Telekom mağazalarına giderek de bu uygulamayı aktif hale getirebilirsiniz. Bununla birlikte, siz bu işlemi gerçekleştirdiğinizde sizi arayan kişinin duyacağı anonsu da online işlemler menüsü altından belirleyebilirsiniz.

Klavx.Com‘u takip ederek benzer bilgilere rahatlıkla erişim sağlayabilirsiniz.

Leave a Reply

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.