İnstagram Sohbet Grubu İnstagramda Sohbet Grubu Nasıl Açılır

İnstagram sohbet grubu son günlerde pek çok internet kullanıcısının favorisi. Çünkü dünya genelinde 2 milyardan fazla kullanıcısı bulunan İnstagram’ı kullanmayan neredeyse yok gibi. Ve aslında pek çok kişi İnstagram son görülme nasıl kapatılır gibi soruların yanıtlarını detaylıca biliyor. Ve hatta bilmeyenlerle de paylaşıyor.

İnstagram Grup Sohbeti Kurma

İnstagram Grup Sohbeti

Fakat bir de çağın gerekli kılması dolayısı ile İnstagram kullanmak durumunda olanlar var. Onlar İnstagramda video paylaşma nasıl oluyor sorusunun yanıtlarını bile bilmiyorlar. Ancak Klavx.Com tam da bu noktada imdadınıza yetişiyor ve size ihtiyacınız olan konularda bilgi vermeyi amaçlıyor. Ki bunlar arasında İnstagram sohbet grubu de yer alıyor.

İnstagram Sohbet Grubu Kurma

İnstagram sohbet grubu kurma işlemini Facebook, WhatsApp ve Telegram’da olduğu gibi İnstagram üzerinden de rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz. Böylece arkadaş ya da aile grubunuzdaki herkese bir konu hakkında aynı anda bilgi verebilirsiniz. Bu gibi grupların tek dezavantajı, önemli bilgilerin üzerinin bazen gereksiz sohbetlerle kapatılmasıdır.

İnstagram Grup Sohbeti

İnstagram Grup Sohbeti

Ancak aile grubu, kuzenler grubu, mezunlar grubu, öğretmenler grubu… herkes için oldukça popülerdir. İllaki siz de bu gruplardan birine üyesinizdir. Ancak bazen gruptan çok fazla mesaj geliyor diye çıkmayı düşünmüş de olabilirsiniz. Peki ya böyle bir grubu siz oluşturmak isterseniz? İnstagram sohbet grubu kurma nasıl yapılır?

İnstagramda Sohbet Grubu Nasıl Açılır?

İnstagramda sohbet grubu nasıl açılır sorusuna yanıt vermeden önce şu detayı paylaşalım: Kuracağınız grup maksimum 32 kişiden oluşmakta. Ancak bu durum şimdilik böyle. WhatsApp gibi uygulamalar grup sohbeti için kişi sayısını arttırdılar. Aynı şeyin yakın zamanda İnstagram tarafından da yapılacağı kanaatindeyiz.

Peki İnstagramda sohbet grubu nasıl açılır? Bu sorunun yanıtını maddeler halinde şu şekilde verebiliriz:

• Telefonunuzdan İnstagram uygulamasını açın.

• Alt menüde yer alan DM simgesine tıklayın.

• Aynı ekranda sağ üstte yer alan kalem simgesine tıklayın.

• Karşınıza çıkacak olan ekranda, mesaj gönderebileceğiniz kişilerin listesi çıkacaktır. Siz bu listeden, gruba kimleri dahil etmek istiyorsanız onları seçin ya da listenin üst kısmında yer alan arama alanına, gruba dahil etmek istediğiniz kişilerin adını yazın ve sonra da onu seçme kutucuğuna dokunun.

• Listenin üst tarafında, Kime yazan yerin yanında, grup sohbetine dahil etmek istediğiniz kişilerin isimlerini görebileceksiniz. Ardından sağ üst köşede yer alan Sohbet’e dokunun.

• Grubu oluşturduktan sonraisterseniz ekranın üst tarafından Bu Sohbete Ad Ver kısmına dokunabilirve oluşturmuş olduğunuz sohbete bir isim de verebilirsiniz.

• Oluşturduğunuz gruba yeni kişi eklemek için, Üyeler’in altında yer alan Yeni Kişi Ekle butonuna dokunabilirsiniz.

Yeni eklediğiniz kişi, grup sohbetinde önceki mesajları görebilme hakkına da sahiptir; bunu unutmayın.

İnstagram Grup Sohbeti

İnstagram grup sohbeti kuran kişi siz olduğunuz için grubu yönetme hakkı tamamen size aittir. İsterseniz herhangi bir başka kişiyi daha yönetici yapabilirsiniz. İstediğiniz kişiyi gruba ekleyebilir, gruptan çıkartabilir, grubu silebilir, gruba isim verebilirsiniz… İnstagram sohbet grubu haricinde İnstagramda gif paylaşma nasıl oluyor sorusunun yanıtını da linke tıklayarak alabilirsiniz.

Leave a Reply

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.