En Çok İndirilen Oyunlar 2018 Haziran

En çok indirilen oyunlar 2018 yılında her geçen gün değişiklik göstermekle birlikte, oyunların indirildiği platformlar da birbirinden farklı olabiliyor. Ancak şu bilgiyi gönül rahatlığı ile verebiliriz ki, en çok indirilen oyunlar genellikle bilgisayarlar için tercih ediliyor. Peki ya konsollar ve mobil platformlar? İlerleyen bölümlerde sizlere, Haziran ayında en çok oynanan oyunlar ile ilgili bilgilerden söz etmeye çalışacağız.

En Çok İndirilen Oyunlar 2018 Haziran

Fortnite: Battle Royale: Fortnite: Battle Royale, en çok indirilen oyunlar listesinde ilk sırada yer alıyor ve bu yıl bu oyunun, en iyi çıkış yapan oyun olduğunu da belirtmemiz gerekiyor. Çıkışı 2017 yılının son çeyreğinde gerçekleşen, ancak şu anda dahi en çok oynanan oyunlar arasında yer alan Fortnite: Battle Royale, tamamen ücretsiz olması ile de dikkat çekiyor.

■ GTA 5: Çıkışı bundan beş sene öncesine dayanan GTA 5, Mayıs 2018’de 95 milyondan fazla satış gerçekleştirdi. Bununla da kalmayan oyun, pek çok farklı platformda aktif olarak oynanıyor.

■ Overwatch: 2016’nın en iyi oyunu seçilen Overwatch en çok indirilen oyunlar 2018 listesinde hala üst sıralarda yer almaya devam ediyor ve oyun dünya çapında sevilerek oynanıyor. Bunun sebebi hem eğlenceli oyun yapısı hem de oyun karakterleri.

■ Tom Clancy’s Rainbow Six Siege: En iyi FPS oyunlar arasında yer alan bu oyun en çok indirilen oyunlar arasında yer almakla birlikte, Ubisoft’un son beş yıl içerisinde geliştirdiği en iyi yapım da diyebiliriz. Haziran 2018 itibari ile Tom Clancy’s Rainbow Six Siege Türkçe metin desteğine de sahip olmuş durumda.

■ PUBG: 2017 yılının en çok oynanan oyunları arasında yer alan PUBG, yine en çok indirilen oyunlar arasında yer alıyor ancak sıralamadaki yerinin düşmüş olması biraz ilginç geliyor. Sonuç itibari ile oyun, kendini geliştirerek yenilik üstüne yenilik yapmaya devam ediyor.

■ Minecraft: Ortalama 10 yıl önce piyasaya çıkmış olan ama yine de en çok oynanan oyunlar arasında yer alan Minecraft, erken erişim döneminde dahi milyonlarca kullanıcıya erişmişti ve bu başarısını daha uzun yıllar sürdüreceğini tahmin etmek de hiç zor değil.

■ League of Legends: Çok uzun yıllar önce piyasaya çıkmış bir diğer oyun da League of Legends. Eski görkemli yapısını kaybetmiş olabilir, ama hala profesyoneller tarafından en çok oynanan oyunlar arasında yer almayı sürdürüyor.

■ Rocket League: PC, xBox One ve PS4 platformlarında yoğun olarak oynanan Rocket League zirveye oynayacak gibi görünüyor ve iki arabanın futbol oynamasından nasıl bir sonuç çıkacağını bize muazzam bir şekilde anlatıyor.

■ God of War: En çok indirilen oyunlar 2018 listesinde yer alan God of Wartek kişilik oyun modu ile 2018 yılına damga vurmuş durumda.

■ Call of Duty: WW2: Sunmuş olduğu güzel konseptler dolayısı ile almış olduğu indirimlerle en çok indirilen oyunlar arasına girmeyi başaran Call of Duty: WW2, bu başarısını ya da almış olduğu desteği ne kadar sürdürebilir bilinmez; ama şimdilik iyi durumda.

Leave a Reply

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.