BlackBerry Key2 Nasıl Olacak?

BlackBerry Key2 bize, “Kaldı mı böyle telefonlar?” dedirtecek türden fiziksel tuşlara sahip. Yakında piyasaya çıkacak olan BlackBerry Key2 özellikleri ise artık biliniyor. Fiziksel tuşları ile dikkat çeken BlackBerry Key2 nasıl olacak sorusunun diğer yanıtlarını sizlerle ilerleyen bölümlerde paylaşacağız. Eğer daha önce de BlackBerry kullandı ve ondan memnun kaldıysanız, BlackBerry Key2’yi kullanabilirsiniz. Aramalar ve mesajlaşmalar için bu telefonun birebir olacağını söyleyebiliriz. İşiniz yazmak ise BlackBerry Key2 özellikleri tam size göre.

BlackBerry Key2 Nasıl Olacak?

8.5 milimetre incelik ve 168 gram ağırlığında olan BlackBerry Key2 QWERTY tuş takımı ile birlikte geliyor ki biraz önce de bu fiziksel tuş takımının bu dönemde bizi oldukça şaşırttığından sizlere söz etmiştik. Arkası plastik, çerçeveleri ise 7000 serisi alüminyum olan BlackBerry Key2 özellikleri arasında 4.5 inç IPS LCD ekrandan da söz etmek gerekiyor. Bu ekranın çözünürlüğü 1080 x 1620 piksel. 3:2 ekran oranına sahip olan cihazın ekran yoğunluğu 434 ppi.

Bu bilgilere bakıldığında, BlackBerry Key2 ile çok rahat video izleyip oyun oynayarak multimedya aktivitelerini gerçekleştirebileceğinizi belirtebiliriz. Ancak ekran yoğunluğu bize her ne kadar bu izlenimleri veriyor da olsa, küçük ekranda yapılabilecekler yine de oldukça sınırlı. Ama küçük ekran dediysek, eski tuşlu telefonların 2.5 inç kadar küçük bir ekranından da söz etmiyoruz. BlackBerry Key2 ekran boyutunu bir iPhone ekran boyutu ile karşılaştırabilirsiniz. Biliyorsunuz iPhone ekranlar da yeni yeni büyümeye başladı. Yani biz yine de, 6 inç kadar rahat olmasa da BlackBerry Key2 ile rahat rahat oyun oynayabilir, videolar izleyebiliriz. Bu ekran Gorilla Glass 3 teknolojisi ile kırılma ve çizilmelere karşı korunuyor.

İçerisinde Android 8.1 işletim sistemi yüklü olarak gelen BlackBerry Key2 nasıl olacak sorusunun yanıtları arasında SnapDragon 660 sekiz çekirdekli işlemciden de söz etmeden geçmemeliyiz. Bu işlemcinin dört çekirdeği 2.2 GHz, diğer dört çekirdeği de 1.8 GHz hızında çalışıyor. Adreno 512 grafik işlemci ile desteklenen BlackBerry Key2’nin 6 GB RAM ve 64 GB ve 128 GB olmak üzere iki farklı dahili depolama seçeneği bulunuyor. MicroSD kart kullanımına da olanak tanıyan cihaz ile hafızayı 256 GB’a kadar daha arttırabilmek mümkün.

Peki ya BlackBerry Key2 özellikleri arasında yer alan kamera detayları neler? Çift dahili kamerası bulunan cihazın f/1.8 diyafram açıklığına sahip 12 MegaPiksel kamerasına, f/2.6 diyafram açıklığına sahip 12 MegaPiksel kamera eşlik ediyor. Çift LED’li çift tonlu flaş ve faz algılama otomatik odaklanma özellikleri bu kameralarla birlikte geliyor. Bu kameralar ile 4K ve Full HD kalitesinde videolar kaydedebilmeniz mümkün. f/2.0 diyafram açıklığına sahip 8 MegaPiksel çözünürlüğündeki ön kamera ile de Full HD kalitesinde video kayıtları gerçekleştirebilirsiniz.

FM Radio desteği bulunan BlackBerry Key2 özellikleri arasında değiştirilebilir 3.500 mAh gücünde pil ve siyah gümüş renk desteği bulunuyor. Gürültü önleyen mikrofon, Type-C 1.0 geri dönüşümlü bağlantı gibi detayları dolayısı ile BlackBerry Key2 oldukça tercih edilecek bir akıllı telefon olacağa benziyor.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.