BMW X5 2019 Özellikleri Nelerdir?

BMW X5 2019‘un tanıtımı gerçekleştirildi. Ve biz, Alman markanın güçlü ismi BMW X5 2019 özelliklerini merak ettiğinizi düşünerek bu bilgilerin aktarımını sizler için gerçekleştirmeye karar verdik. Eğer aklınızda BMW X5 2019 özellikleri nelerdir sorusunun yanıtlarına bir merak varsa, hiç zaman kaybetmeden, izlerinden ödün vermeyen; ancak artık daha agresif bir görünüme sahip olan BMW X5 2019’un tanıtımını yapmaya başlayalım.

BMW X5 2019 Özellikleri Nelerdir?

BMW X5 2019 artık çok daha agresif. Bununla birlikte teknolojik bir görünüme sahip. Aracın ön tarafında geniş bir ızgara yer alıyor. Adaptif LED farlar ile standart modelin satışı gerçekleştirilecek olan BMW X5 2019 özellikleri arasında Laserlight far sistemi de yer alıyor; ancak BMW’nin bu özel far sistemi opsiyonel olarak sunuluyor ve tercih edilmesi halinde fiyat artışı söz konusu oluyor.

Arka kapılardan itibaren yükselmeye başlayan BMW X5 2019 özellikleri arasında arkada yer alan güncellenmiş LED stop lambalarından da söz etmek gerekiyor. Spoiler, çift egzoz çıkışı ve krom detaylar da, aracın arkasında dikkat çeken diğer unsurlar olarak karşımıza çıkıyor.

BMW X5 2019 özelliklerinden söz ederken sıra bagaja geldiğinde, 640 litrelik geniş bir bagaj ile karşılaşıyoruz. Ve bu bagajın kapağının iki parçalı olduğunu da belirtmeden geçmeyelim. Bu bagaj, BMW X5 2018 modeline göre 10 litre daha küçük. Ancak koltuklar yatırılırsa, bagaj hacminin 1860 litreye ulaştığını da hatırlatalım.

Araç kabininden devam ettiğimizde, daha modern, üst seviye malzemelerin kullanılması ile daha sade bir hale gelen BMW X5 2019, önceki modeline göre oldukça başarılı. iDrive Bilgi – Eğlence sisteminin kullanımına olanak tanıyan 12.3 inç ekranda, isterseniz dokunarak, isterseniz konuşarak, isterseniz de sadece el hareketleriniz yardımı ile pek çok şeyi başarabiliyorsunuz. Gösterge paneli de 12.3 inçlik bir ekrandan oluşuyor. BMW bugüne kadar, hiç bu denli büyük ekran kullanımı gerçekleştirmemişti. BMW X5 2019 bu anlamda ilk olma özelliğini taşıyor.

BMW X5 2019 özellikleri nelerdir sorusunun yanıtlarını verirken, sıra ön koltuklara geldiğinde, bu koltukların oldukça konforlu olduğunu, masaj, ısıtma, soğutma gibi pek çok işlevi yerine getirebildiğini belirtmeliyiz. Şu anda araç içerisinde beş kişi rahatlıkla seyahat edebilecek. Ancak ilerleyen dönemlerde yedi kişilik bir modelin de geleceği iddiaları bulunuyor.

BMW X5 2019 özelliklerinde sıra ses sistemine geldiğinde, araç içerisinde yirmi hoparlör bulunuyor ve bu hoparlörlere 1500 Watt’lık güç çıkışı gerçekleştiriliyor. Tüm bu detayları gerçekleştiren ses sisteminin adı: Bowels&Wilkins.

Peki ya araç içerisinde bulunan sensörler ile uyarı sistemleri neler? Ön ve arka çarpışma uyarısı, şeritten ayrılma uyarısı, kör nokta izleme uyarısı, çarpma hafifletme, yaya izleme, şeritte tutma asistanı, trafik sıkışıklığı asistanı, çarpışma önleyici, direksiyon yardımı, otomatik şerit değiştirme sistemi gibi, bazıları alışılmış; bazıları ise yeni eklenmiş farklı detayları BMW X5 2019 içerisinde görebilmek mümkün. Bu özelliklerin bazılarına opsiyonel olarak sahip olunabiliyor.

Peki ya BMW X5 2019’un donanım özellikleri neler? Motor durumu nasıl? Bu noktada iki farklı BMW X5 2019 modeli ile karşılaşıyoruz. Bunlardan ilki BMW X5 2019 xDrive 40i. Bu motor 3 litre ve 335 beygir gücüne sahip. Bu motor turboşarjlı ve altı silindirli. Bu motor ile 100 kilometrelik bir hıza 5.3 saniyede ulaşabilirsiniz. Diğer model ise BMW X5 2019 xDrive 50i. 4.4 litre hacme sahip olan bu motordaki beygir gücü 456. 100 kilometre hıza V8 motor ile 4.6saniyede ulaşabilirsiniz.

BMW X5 2019, standart olarak dört çeker sistem ve sekiz ileri otomatik şanzıman ile geliyor. Plug İn Hibrid ve M paketi gibi fonksiyonlar ilerleyen zamanlarda BMW X5 2019 özellikleri arasına eklenecek ve opsiyonel olarak sunulacak.

BMW X5 2019 özellikleri nelerdir sorusunun yanıtları arasında yeni arazi paketi de yer alacak. Bu ne anlama geliyor derseniz, dört tekerden yönlendirme ve sınırlı kaymalı difransiyeli kullanımı arazi paketi ile sürücülere sunulacak. Havalı süspansiyon ya da dinamik amortisör kontrol sistemi seçeneklerinden biri ile satın alabileceğiniz BMW X5 2019, yükleme sırasında alçalıp, off-road sırasında da kırk milimetreye kadar yükseltilebilecek. Aracın 2018 sonlarına doğru satışının gerçekleştirilmeye başlanması bekleniyor. Ancak BMW X5 2019 fiyatı bilgileri henüz belirlenmiş değil.

Leave a Reply

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.