God of War Hakkında Bilgi

Siz de mi oyun oynamayı sevenlerdensiniz? PlayStation 4’ün yeni bombası God of War hakkında bilgi vereceğimiz ilerleyen bölümler sizin de mutlaka ilginizi çekecek o halde. İlerleyen bölümlerde God of War incelemesini gerçekleştireceğiz. Ancak God of War 2018’in seriye yeni bir başlangıç yaptığını ve Kratos’un başladığı yeni macerayı konu aldığını da hemen belirtelim. God of War yenilenip, oynanış, hikaye ve mitoloji anlamında sizleri can evinizden vuracak. Daha ilk dakikalardan itibaren God of War’ın ne kadar kasvetli ama aynı zamanda dramatik bir oyun olduğunu algılayabileceksiniz.

God of War Hakkında Bilgi

God of War 2018, önceki sürümlere göre daha sağlam temellere dayandırılmış durumda. Tek bir noktaya odaklanmak yerine sizlere, oyunun her köşesini merak etme olanağını sunuyor. Eğlence, vahşet… kısacası ne ararsanız, yenilenmiş God of War’da onu bulabilirsiniz. God of War incelemesi sırasında şunu da belirtmeliyiz ki, oyunu oynarken, kendinizi Kratos ile bütünleşmiş halde bulacaksınız.

Oyunun başından sonuna kadar, ara sahneler de dahil olmak üzere, sadece seçmiş olduğunuz tek kamera ile devam ediyorsunuz. Bu sayede, oyun daha akıcı bir hal alıyor.

God of War’da, Kratos ve Atreus arasındaki ilişkiyi, oyunun başından sonuna kadar hissedebiliyorsunuz. Onlar baba ve oğul. Ve biraz önce de belirtmiş olduğumuz gibi, kendinizi Kratos’un yerine koyarak oyunu oynayacağınız için, bir anda kendinizden parçaları oyun içerisinde bulabiliyorsunuz. Bildiğiniz gibi Kratos biraz vahşi. Ancak God of War 2018’de daha sakin. Fakat bu onun, yerine göre hareket etmediği anlamını da taşımıyor. Kratos artık sağlam adımlarla hareket eden, öfkesine yenik düşmeyen bir karakter. Bununla birlikte, yılların ondan götürdüğü çok şey de yok değil. Ama yine de güçlü ve kararlı.

Atreus ise yaramaz ve nasıl başa çıkacağınızı bilemediğiniz bir çocuk gibi. Hatta zaman zaman Kratos ile Atreus arasındaki diyaloglar canınızın sıkılmasına bilr neden olabilecek. Fakat ilerleyen zamanlarda bu diyaloglar size, hem Atreus’u; hem de Kratos’u anlama olanağını sunacak.

Kratos her ne kadar sakin olsa da, Thor’un çekici benzeri bir balta ile düşmanları ile başa çıkmaktan da geri kalmıyor. Oyunda artık serbest kamera olduğu için, her yönden gelebilecek düşmanlara karşı hazırlıklı olmalısınız ki bu durum beraberinde düşmanlara, alanı dar etmenin gerekliliğini de getiriyor.

God of War hakkında bilgiler verirken, Kratos’un dövüş dinamiklerinden de söz etmeden geçmeyelim. Üç farklı dövüş tekniğinden söz edebilmemiz mümkün. Dodge, kalkan ile savunma ve atak, bu üç teknik; ancak en önemlisinin belki de dodge olduğunu söylersek yanlış bilgi vermemiş oluruz. Bu teknikler geliştirilmiş ve daha eğlenceli, stratejik hale dönüştürülmüş durumda. Söz konusu teknikleri doğru kullanmanız halinde, en kalabalık düşman grubunu dahi alt edebilmeniz de mümkün. Rün sistemi ile balta üzerinde de geliştirmeler yaparak, daha efektir kullanımlar elde edebileceğinizi belirtelim.

Leave a Reply

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.