En Güçlü Akıllı Telefon 2018 Listesi

Akıllı telefon piyasası o denli gelişmiş durumda ki, neredeyse her gün bir kaç telefonun tanıtımı gerçekleştiriliyor. Bu telefonlar giriş seviyesi olup özellik kısıtlamasına gidilerek uygun fiyatlara satılabildiği gibi, en güçlü telefonlar yüksek fiyatlardan da müşteri bulabiliyor. Peki en güçlü akıllı telefon 2018 yılında hangisi? En güçlü Android telefon 2018 listesini sizler için hazırladık. Dilerseniz hemen paylaşalım:

En Güçlü Akıllı Telefon 2018 Listesi

Samsung Galaxy S9 ve Samsung Galaxy S9 Plus modellerinin, en güçlü telefonlar listesinde ilk sırada yer aldıklarını belirtebiliriz. Bu cihazların en dikkat çeken özellikleri arasında gelişmiş kameraları yer alıyor. Bu kameralar f/1.5 – f/2.4 diyafram açıklığı arası olmak üzere değişkenlik gösteriyor. Samsung Galaxy S9 Plus’ta zaten çift kamera bulunuyor ve bu Samsung Galaxy S modelleri arasında bir ilk oluşu ile biliniyor.

En güçlü Android telefon 2018 listesinde sonraki sırayı Huawei P20 Pro alıyor. Bu cihazın arkasında bulunan dahili kameralar üç adet ve bu durum teknoloji dünyasında bir ilk. Bu nedenle de Huawei P20 Pro’nun bu listede yer almaya hakkı var. Bu üç kameradan bir tanesi 40 MegaPiksel çözünürlüğünde RGB, diğeri 20 MegaPiksel çözünürlüğünde MonoChrome ve üçüncüsü de 8 MegaPiksel çözünürlükte telefoto destekli bir kamera. Ancak Huawei P20 Pro’nun en güçlü akıllı telefon 2018 listesinde yer almasının tek nedeni üç kameralı olması değil. Kirin 970 işlemcisi yapay zeka desteğine sahip. Çentikli ekranı ve başarılı tasarımı ile bu cihaz 2018 yılında daha çok konuşulacak.

En güçlü telefonlar listesinin 2018 yılındaki bir diğer ismi de Asus Zenfone 5Z. MWC 2018’de tanıtımı gerçekleştirilen bu cihaz, gücünden çok, tasarımının iPhone X’e benzemesi ile gündem konusu olmuştu. 6.2 inç çentikli ekranı bulunan Asus Zenfone 5Z’nin SnapDragon 845 işlemcisi bulunuyor. Çift dahili kamerası ve 8 GB RAM’i ile dikkatleri üzerine çeken cihazın dahili depolama alanı ise seçenekli olarak 256 GB’a kadar değişiyor.

En güçlü akıllı telefonlar 2018 listesinde yer alan bir diğer isim de Apple iPhone 8 Plus. Bu cihazda da yapay zeka destekli bir işlemci kullanılıyor: Apple A11 Bionic. Kameraları geliştirilen cihazın tasarımı ise klasik. Her ne kadar 2018 yılında çıkmış olmasa da iPhone tutkunu iseniz en güçlü telefonlar arasında bu cihazı değerlendirebilirsiniz.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.