Mariam Nasıl Bir Oyun?

Mariam oyunu Suudi Arabistan’da Salman El Harbi tarafından geliştirildi ve daha Mavi Balina‘dan kurtulmamışken, kısa süre içerisinde popüler hale geldi. Mariam Aile Ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından yasaklandı. Peki gençlerin intiharına sebep olan Mariam nasıl bir oyun? İlerleyen bölümlerde sizlere bu soruların yanıtlarını vereceğiz. Ancak siz siz olun, çocuklarınızın hangi oyunları oynadığını yakından takip edin.

Mariam Nasıl Bir Oyun?

Oyuna adını veren Mariam, dokuz yaşında bir kız çocuğu. Oyunculara kaybolduğunu söylüyor ve sonrasında da onlardan, eve dönmek için yardım istiyor. İlk başta her şey yolundaymış gibi gelişiyor; ama aslında durum hiç de sanıldığı kadar normal değil; şöyle ki, daha oyunun başında adınız, soyadınız, adresiniz, hatta yakın çevrenizin bilgileri ve sosyal medya hesaplarınız ile WhatsApp gibi uygulamalarınıza erişim izni isteniyor.

Mariam oyunu içerisinde sık sık dehşet ve korku geçiyor. Bu nedenle oyun ailelerden şikayet almış durumda. Bu şikayetlere dayanarak da Aile Ve Sosyal Politikalar Bakanlığı mahkemeye başvurdu ve oyunun yasaklanmasını talep etti. Orta Doğu’da özlelikle çok popüler olan Mariam oyununun, ülkemizde yasaklanmasına karşın, Mavi Balina gibi bir dünya çapı popülerite elde edeceği tahmin ediliyor.

Leave a Reply

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.