EBA Giriş Nasıl Yapılır?

EBA‘nın açılımı Eğitim Bilişim Ağı. Son dönemlerde öğrenciler, okul dışında, internet üzerinde çok verimli zaman geçirebilmekteler. EBA da bu amaçla kullanılıyor. Peki EBA giriş nasıl yapılır? EBA hakkında bilgiler nelerdir? Eğitim Bilişim Ağı hakkında tüm merak ettiğiniz detayları ilerleyen bölümlerde bulabilirsiniz. Velilerin ve öğrencilerin de giriş yapabildiği EBA hakkında bilgilerin tamamı için sizleri daha fazla bekletmeyelim.

EBA’yı bir E-öğretim platformu olarak açıklayabiliriz. Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olarak hizmet vermektedir. Eğitim – Teknoloji işbirliğini benimseyen EBA’da, eğitim için teknolojinin olanaklarından yararlanmanız mümkündür. Eğitim Bilişim Ağı’nın içeriği alanında uzman ve dijital yayıncılıkta başarılı kuruluşlar tarafından, sınıf seviyesine uygun olarak hazırlanmaktadır.

EBA Giriş Nasıl Yapılır?

EBA giriş için ilk olarak EBA’nın resmi internet adresine tıklamanız gerekmektedir. Sonrasında karşınıza farklı seçenekler çıkacaktır: Öğrenci Bilgileri İle Giriş, Mebbis Bilgileri İle Giriş, E-Devlet Girişi, EBAKOD İle Giriş, Açıköğretim Bilgileri İle Giriş… seçeneklerinden sizin için hangisi uygun ise onu kullanarak EBA giriş işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

EBA hakkında bilgi verirken, EBA kurslarından kimlerin yararlanabileceğini de belirtmemiz gerekir ki, Açık öğretim öğrencileri, mezun durumundaki öğrenciler, Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı devlet okulları ve özel okul öğrencileri EBA’dan yararlanabilirler. EBA kursları sırasında, öğrencilerin anlık olarak öğretmenleri ile ve arkadaşları ile iletişime geçerek bilgi paylaşımında bulunmaları mümkündür.

EBA’da bulunan takvim aracılığı ile öğretmenlerin vermiş olduğu alıştırmaları ve ödevleri takip ederek zamanında uygulayabilen öğrenciler, istedikleri zaman farklı alanlarda da çalışmalar yapabilirler. Amacı, öğrenciler arasında fırsat eşitliğini sağlamak olan EBA, bu sayede yer ve zaman sınırlaması olan, imkanları kısıtlı öğrencilerin de zengin içeriklere ulaşmasını olanaklı hale getirmektedir.

EBA kurslarında, görsel, işitsel, sözel, sosyal, bireysel… kısacası, farklı öğrenme tekniklerine alışmış öğrenciler için uygun içerikler yer almaktadır. Bu sayede herkesin alıştığı öğrenme taktiklerinden uzaklaşmamış olması sağlanmaya çalışılır. EBA’nın olanaklarından en çok, üniversite sınavına hazırlanan gençler yararlanmakta; çünkü bu platformda farklı kaynaklardan detaylı bilgiler edinmektedirler.

Öğretmenlerin de sisteme giriş yapmasına olanak tanıyan EBA, ders içerisindeki tartışmalara katılma ve öğrencileri ile ellerindeki eğitim araçlarını paylaşma olanağını öğretmenlere sunmaktadır. EBA ile Milli Eğitim Bakanlığı’nın dünya geneline içerik ihraç etme vizyonuna katkıda bulunma ve mesleki ilerlemesini de öğretmenler bu online platform ile sağlayabilmektedirler.

EBA hakkında bilgi verirken son olarak velilerin de bu platforma katılım sağlayabildiğini, eğitimin niteliği hakkında fikir sahibi olarak çocuklarına ve EBA’nın gelişimine katkıda bulunabildiklerini belirtmeden de geçmemeliyiz.

Leave a Reply

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.