PUBG Mobile Grafik Ayarları

Bugüne kadarki en iyi mobil aksiyon oyununun PUBG Mobile olduğunu iddia eden bir kesim bulunuyor. Ve PUBG Mobile de bu iddianın hakkını vererek, peşinde her geçen gün yeni oyunseverleri koşturmayı sürdürüyor. Ancak oyun biraz akıllı telefon ve tabletlerinizi yorabilir. Cihazınızda PUBG Mobile’yi daha hızlı oynayabilmek adına PUBG Mobile grafik ayarlarını değiştirebilirsiniz. PUBG Mobile graphic settings ile daha iyi görüntüler için ayarlarınızı daha güçlü hale de getirebilirsiniz elbette. Peki nasıl yapılır bu ayarlar?

Mobil platform öncesinde bilgisayarlarda oynanan PUBG Mobile’in adını bizler Player Unknown’s Battlegrounds olarak da biliyoruz. Oyun mobil platformda da bilgisayar ortamında olduğu gibi önemli bir başarı elde etti. Ancak oyunun ihtiyacı olan güçlü bir donanım. İyi telefonlarda dahi takılabilen PUBG Mobile grafik ayarlarını yapmanız halinde, daha düşük donanımlarda daha iyi bir oyun performansı elde edebilmeniz de mümkün. PUBG Mobile graphic settings ile yapacağınız çözünürlük ayarları ve uygulayacağınız lag giderme yöntemleri, sizin oyunu daha akıcı şekilde oynamanıza ve daha iyi bir performans elde etmenize yardımcı olacaktır.

PUBG Mobile Grafik Ayarları

Her şeyin öncesinde şu detayı sizlerle paylaşalım: PUBG Mobile graphic settings ile grafik ayarlarını değiştirirken, akıllı cihazınızın sistem dosyalarına giriş yapacaksınız. Ve bunun için de üçüncü parti bir uygulama kullanacaksınız. Bu nedenle yapmakta olduğunuz işlemin riskleri yok değildir. Tüm sorumluluğun size ait olduğunu unutmamanız gerekir.

■ İlk olarak cihazınıza ES Dosya Yöneticisi’ni yükleyin. Ardından da şu yolu izleyin: Android – Data – Com.tencent.ig – Files – UE4Games – Shadow Tracker – Shadow Tracker – Saved – Config – Android – Usercustom.ini

■ Burada, ilk önce var olan UserCustom.ini dosyasının yedeğini alın. Sonrasında da PUBG Mobile için özel olarak hazırlanmış olan Usercustom.ini dosyasını var olan ile değiştirin. Almış olduğunuz yedeği, herhangi bir problem halinde tekrar kullanabilmek adına, iyi ve güvenli bir yerde saklamayı ihmal etmeyin.

■ Şimdi PUBG Mobile’i açın ve değişiklikleri görebilmek ve teyit etmek için Ayarlar, ardından da Grafikler’e gidin. Şimdi burada, kademeli olarak farklı grafik ayarları ile karşılaşacaksınız. Bu ayarlar arasından, cihazınız için en uygun olanı seçin.

Şimdi de, daha çok ve hızlı ping gönderebilmek adına lag azaltmak için yapanız gereken ayarlardan söz edelim:

■ İlk olarak, oturum açmış bir şekilde PUBG Mobile’i çalıştırın.

■ Giriş ekranında, en üstte yer alan Sunucu’ya erişim sağlayın. Bu kısımda Asya; ya da Avrupa’yı seçmiş olmanız gerekmektedir. Bu iki sunucudan hangisini seçerseniz seçin, yeni eklenmiş olmaları ve konum itibari ile de Türkiye’ye yakınlıkları dolayısı ile daha yüksek ve hızlı ping oranlarını sizlere vereceklerdir.

Leave a Reply

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.