Huawei Honor 7A Özellikleri

Huawei Honor, yeni modellerinin tanıtım ve lansmanlarını yapmaya devam ediyor. Marka tarafından tanıtılan yeni cihazın ismi Huawei Honor 7A. Sizlere ilerleyen bölümlerde hem Huawei Honor 7A özelliklerinden söz edeceğiz; hem de basit bir şekilde Huawei Honor 7A incelemesini gerçekleştireceğiz. Eğer yakın zamanda yeni bir akıllı telefon almaya niyetiniz varsa, Huawei Honor 7A’yı değerlendirebilirsiniz.

Huawei Honor 7A Özellikleri

Cihazın 7.8 milimetre inceliği ve 150 gram ağırlığı bulunmaktadır. Gövdesi alüminyum olmakla birlikte, önü camdır. Çift SIM kart ile çalıştığının da unutulmaması gerekir. 5.7 inç IPS LCD ekrana sahip olan Huawei Honor 7A özellikleri arasındaki diğer ekran detaylarına gelince, cihazın ekran çözünürlüğü 720 x 1440, ekran oranı ise 18:9’dur. Bu ekran bilgilerine göre yaptığımız Huawei Honor 7A incelemesinde, ekran boyutunun ideal; ama çözünürlüğün yetersiz olduğunu söyleyebiliriz.

Arayüz olarak EMUI 8.0, işletim sistemi olarak da Android 8.0’ı kullanan Huawei Honor 7A özellikleri arasında SnapDragon 430 sekiz çekirdekli işlemciden de söz etmek gerekir. Bu işlemcinin dört çekirdeği 1.5 GHz, diğer dört çekirdeği de 1.2 GHz hızındadır. Dışarıdan bakıldığında çekirdek sayısı her ne kadar iyi gibi görünse de, söz konusu çekirdeklerin hızına bakıldığında, yavaş olabilecek, ısınma sorunları yaratabilecek bir cihazla karşı karşıya olabileceğimizi unutmamalıyız. Ancak muhtemelen bu özellikler Huawei Honor 7A fiyatına olumlu yönde yansıyacaktır.

Huawei Honor 7A incelemesine devam ettiğimizde, cihaz içerisinde Adreno 505 grafik işlemcinin yer aldığını da görmekteyiz. 32 GB dahili depolama alanının yanında, 2 GB ve 3 GB RAM seçenekleri de bulunmaktadır. Dahili depolama alanı MicroSD kart kullanımı ile 256 GB’a kadar arttırılabilir ve MicroSD kart için Huawei Honor 7A’da özel kart yuvası da yer almaktadır. Yani diğer pek çok akıllı telefonda olduğu gibi, ikinci SIM yuvası, MicroSD kart kullanımı için iptal edilmiyor. Bu iyi bir özellik elbette.

Huawei Honor 7A özellikleri arasında yer alan kamera detaylarına gelince, cihazın çift dahili kamerası bulunuyor. Bunlardan biri 13 MegaPiksel, diğeri de 2 MegaPiksel. Dahili kameranın LED flaş ve otomatik odaklanma özellikleri mevcut. 1080 Piksel; yani Full HD kalitesinde videolar kaydedebiliyor. Ön kamera ise f/2.0 diyafram açıklığına sahip, LED flaş destekli ve çözünürlüğü 8 MegaPiksel. Kamera özelliklerine bakarak cihaz alanlar için Huawei Honor 7A’nın ideal olduğunu söyleyebiliriz.

FM Radio desteği de bulunan cihazda çıkarılabilir 3.000 mAh gücünde pil yer alıyor.

Leave a Reply

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.