En İyi Ses Düzenleme Programları 2018

En iyi ses düzenleme programları 2018 yılında, daha çok YouTube için hazırlanan videolar dolayısı ile kullanılıyor. Zaten bundan dolayı da piyasada çok sayıda ses düzenleme programı bulunmakta. Ama bunların bazıları ücretsiz ve kullanımı da kolay programlar olmaları dolayısı ile tercih sebebimiz oluyor. Bize hem maddi anlamda; hem de zaman bakımından kazanç sağlıyor. Peki en iyi ses düzenleme programı hangisi? İlerleyen bölümlerde sizlere, en iyi ses düzenleme programlarının listesini ve bu programların avantajlarını anlatacağız.

En İyi Ses Düzenleme Programları 2018

■ AudaCity: En iyi ses düzenleme programının AudaCity olduğunu belirtenler bulunmakta olup, AudaCity’nin, Windows, Linux ve MacOS ile uyumlu çalıştığını belirtmemiz gerekiyor. Güçlü, aynı zamanda da esnek olması ile bilinen AudaCity, podcastları, müziklerin akışını, mikrofondan yakalanan sesleri ve kayıtlı dosyaları düzenleyebilme yeteneklerine sahip. Pek çok ses formatı ile uyumlu olmasının yanında, ses dosyalarını içe ve dışa aktarma konusunda sıkıntı yaşanmaması durumu söz konusu. Bütünleşik efektleri oldukça başarılı olan AudaCity aynı zamanda üçüncü taraf eklentiler konusunda da başarılı. Yani, en iyi ses düzenleme programı dememek için herhangi bir nedenimiz yok gerçekten de…

■ OceanAudio: En iyi ses düzenleme programları arasında yer alan OceanAudio, Windows, MacOS ve Linux platformlarında çalışmaktadır. Programın çok fazla özelliği bulunuyor olmasa da kullanımı kolay, hızlı; aynı zamanda da güçlü bir programdır ve bununla birlikte günlük işleri rahatlıkla gerçekleştirmeye olanak tanımaktadır. Gerçek zamanlı efekt ön izleme özelliğine sahip olan OceanAudio aynı zamanda size hız ve zaman kazandırır çünkü, her seferinde değişiklikleri kaydederek deneme yapmak durumunda kalmazsınız. Program içerisinde yüksek hassasiyetli seçim aracı bulunmaktadır. Bu araç sayesinde, aynı efekti birden fazla kere, aynı müzik içerisinde kullanabilirsiniz. Program içerisinde, hem bilgisayarınızdaki dosyaları; hem de çevrimiçi size ait dosyaların kullanımını gerçekleştirebilirsiniz. Eklentiler ile uyumlu olan en iyi ses düzenleme programları 2018 listesinde yer alan OceanAudio bununla birlikte ses dosyalarını zil sesi olarak kaydetmenize de olanak tanımaktadır.

■ Free Audio Editör: En iyi ses düzenleme programları arasında yer alan Free Audio Editör’ün başarılı bir arayüz tasarımı ve göz dolduran dışa aktarma seçenekleri bulunmaktadır. Sadece Windows’ta kullanımı gerçekleştirilebilen programın gürültü temizleme ya da çok iyi kayıtlar yapma gibi özellikleri bulunmamakla birlikte, ses dosyalarını dönüştürme ve kırpma gibi basit işlevleri kullanma yeteneği bulunmaktadır. Kullanımı çok kolay olan ve hiç bir ses düzenleme programı kullanmamış olan kişilerin bile rahatlıkla kullanabileceği Free Audio Editör, ses doayalarına kapak fotoğrafı ekleme ve meta/data düzenleme gibi özellikleri de içerisinde bulunduran basit bir programdır.

■ Ashampoo Music Studio 2018: Medya araçları iyi tasarlanmış ve kullanımı kolay arayüzü ile en iyi ses düzenleme programları arasında yer alan Ashampoo Music Studio 2018 sadece Windows üzerinde kullanılabilmektedir. Programın karşılama ekranında, ne yapmak istediğinizi seçmeniz dolayısı ile programın kullanımı daha kolay bir hal alıyor. Ses normalleştirme, kırpma ve ayırma gibi özelliklere de sahip olan Ashampoo Music Studio 2018’in olumsuz bir yönü de yok değil ki o da sadece bir şarkı üzerinde düzenleme yapabiliyor olması. Tamamen müzik odaklı olan Ashampoo Music Studio 2018, metadata düzenleme, çalma listesi oluşturma, şarkı çalma ve yönetme gibi özelliklere de sahip. CD etiketi ve kutusu oluşturma ile diskleri kopyalama ve yazdırma yeteneklerine de sahip olan Ashampoo Music Studio 2018 en iyi ses düzenleme programları arasında yer alıyor.

■ Acoustica Basic Edition: MacOS ve Windows uyumlu olarak çalışabilen Accoustica Basic Edition, en iyi ses düzenleme programları 2018 listesinde aktarmış olduklarımızdan biraz daha gelişmiş olması ile dikkat çekiyor. Müzik üretme ve efekt katmanlama konusunda oldukça başarılı olan program, kayıt yapmak, dosyaları açmak, CD’lerdeki şarkıları alıp düzenlemek, dosyaları istenilen formata dönüştürmek… gibi pek çok şeyi aynı anda yapıyor. Ancak şunu da belirtelim: Accoustica 7, programın en güncel sürümü olmakla birlikte, ücretsiz versiyonu bulunmuyor. Accoustica 7’de bulunan her özellik Accoustica Basic Edition’da bulunuyor olmasa da oldukça başarılı ve yeterli olduğunu belirtmeliyiz.

Leave a Reply

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.