İngilizce Öğreten Uygulamalar

Ekmeğin, aslanın ağzında olduğunu söyleyen atalarımız yalan söylememişler. Günümüzde iş bulmak gerçekten zor. Üniversite mezunu pek çok insanın, kendi alanında iş bulamadığını görüyoruz. Sadece bu kadarla da kalsa neyse, bir kaç üniversite bitirdiğini söyleyenler bile boş gezebiliyor. İş bulmanın en önemli kıstaslarından bir tanesi ise İngilizce bilmek… Bu noktada, İngilizce öğrenmek istiyorum deseniz bile, kurslara verecek paranız; ya da ayıracak zamanınız olmayabilir. Ancak İngilizce öğreten uygulamalar bulunuyor ve ücretsiz olarak İngilizce öğrenme uygulamalarını kullanabildiğiniz gibi, bazen günlük on dakikanızı ayırmanız bile İngilizce eğitiminize katkı sağlayabiliyor. O halde önemli olan, İngilizce öğrenmek istiyorum diyenlerin, İngilizce öğrenme uygulamaları hakkında bilgi sahibi olmasından ibaret.

İngilizce Öğrenme Uygulamaları
İngilizce Öğreten Uygulamalar

■ Busuu: Busuu ile sadece İngilizce değil, 10’dan fazla dil öğrenebilmeniz mümkün. Ve Busuu bunu etkileşimli olarak gerçekleştirmesi ile eğlenceli bir hal alıyor. Busuu’yu sadece bilgisayarda değil, mobil cihazlarınızda da kullanabilmeniz mümkün.

■ Memrise: İngilizce öğrenmek istiyorum diyorsanız, bilgisayarınızda olduğu gibi Memrise’yi Android ve iOS cihazlarınızda da kullanabilirsiniz. Sadece İngilizce değil, 25 farklı dilde 250 ders veren Memrise, içeriğini kullanıcıları tarafından hazırlıyor ve İngilizce’yi kullanıcılarına kartlar aracılığı ile öğretiyor. Her gün eski günlerin tekrarını da yaptıran Memrise, bilgilerinizi unutmamanız adına oldukça etkili İngilizce öğrenme uygulamalarından.

■ Duolingo. İngilizce öğreten uygulamalar arasında Duolingo’nun da yeri farklı. Etkileşimli dersleri bir kaç dakika süren Duolingo, sadece bilgisayarda değil, iOS ve Android platformlarda da kullanıcılarına eğitim vermekte. Duolingo’nun Türkçe arayüzünde öğreneceğiniz diller arasında Almanca da yer alıyor.

■ BBC Languages: BBC web sitesinde, İngilizce öğrenmek istiyorum diyenler için İngilizce dersleri bulunduruyor. Ve etkileşimli öğrenmek isteyenler için de farklı sayfaları mevcut. Sadece haber ve İngilizce eğitimi ile yetinmeyen BBC Languages haricinde akademik makaleler de yayınlıyor.

■ Voscreen: İngilizce öğrenme uygulamaları arasında VoScreen’in IOS ve Android uygulamaları da bulunuyor. Kısa videolu İngilizce dersleri ile Voscreen, dil öğrenmeyi eğlenceli hale getiriyor.

■ Lang-8: Lang-8 kullanarak, İngilizce olarak yazmış olduğunuz yazıları, ana dili İngilizce olan bir kullanıcıya gönderiyorsunuz ve sizin yanlışlarınız onun tarafından düzeltilerek size geri veriliyor. Bununla birlikte, siz de kendi ana dilinizde, gelen yazıları düzelterek kullanıcılara verebiliyorsunuz.

■ Clozemaster: Size cümleler veren Clozamaster, o cümlelerdeki boşlukları tamamlamanızı istiyor ve böylece kelime dağarcığınızı geliştirmenizi sağlıyor.

Leave a Reply

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.