Elektronik Sigara Nedir?

Son zamanlarda sigarayı bırakmaya olan ilgi oldukça büyük. Ancak pek çok kişi, sigarayı bırakmak için elektronik sigaradan medet umuyor. Peki elektronik sigara nedir, elektronik sigaranın avantajları nelerdir? Pek çok kişinin kanserojen etkisi de bulunduğunu belirttiği elektronik sigara hakkında bilgileri burada bulabilirsiniz.

Elektronik Sigara Nedir?

Elektronik sigaranın, sigarayı bırakmak isteyenlere, geleneksel sigara hissini yaşatan, bir batarya ve bir de atomizerden oluşan mekanizma cihaz olduğunu söyleyebiliriz. Söz konusu atomizer içerisine, adı likit olarak da bilinen, aromalı sıvılar konulur. Sonrasında bataryadan enerji alan atomizer, içerisindeki sıvıyı ısıtarak buharlaştırılır. Elektronik sigarayı kullanan kişi söz konusu aromalı sıvının buharını sigara dumanı olarak algılamaktadır. Böylece geleneksel sigaranın tadından kurtulmak kolaylaşır ve geriye sadece, el alışkanlığı kalır ki o da bu şekilde sağlanabilmektedir.

Elektronik sigara hakkında bilgilerden söz etmeye devam ederken, dikkat etmeniz gereken belki de en önemli detayın likit; yani aromalı sıvı seçimi olduğunu belirtebiliriz. Bunun dışında, işinize yarayan herhangi bir elektronik sigaranın kullanımını rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Elektronik Sigaranın Avantajları

■ Geleneksel sigarayı yakmak için gereksinim duyduğunuz, çakmak ya da kibrit gibi malzemeleri elektronik sigarada kullanmazsınız. Bu durum ortaya, katran, zift gibi zararlı maddelerin çıkmaması anlamına gelmektedir.

■ Nikotin dozajını ve kullanılacak olan aroma seçimini kendiniz yapabilir, yavaş yavaş sigarayı bırakmak için gerekli ürece girebilirsiniz.

■ Elektronik sigara aynı zamanda ekonomiktir. Elbette kullanım miktarınıza göre değişir, ancak geleneksel sigaradan en az beş kat daha tasarruflu olduğunu söyleyebiliriz.

■ Kül tablası kullanmak durumunda kalmayacağınız gibi, etrafınızı rahatsız edecek sigara kokusundan da kurtulmuş olacaksınız. Likitin aromasının kokusu, çevreniz için cazip dahi gelebilir.

■ Geleneksel, içerisinde 4.000 farklı çeşit zehir bulunan sigaradan aldığınız hissin aynısını elektronik sigaradan da alabilirsiniz.

Leave a Reply

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.