Bluetooth Kulaklık Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Son zamanlarda, gerek hırsızlıklardan korunmak, gerek rahat etmek, gerekse de sağlığımızı korumak adına kablosuz kulaklık olarak bilinen bluetooth kulaklık kullanımını gerçekleştiriyoruz. Ancak bluetooth kulaklık alırken nelere dikkat edilmeli sorusunun yanıtlarını çoğumuz bilmiyoruz. Ve bu durum beraberinde, satın almış olduğumuz üründen memnuniyetsizliği getiriyor. Eğer bluetooth kulaklık almak istiyorum diyorsanız, sizin için sıralamış olduğumuz önerileri gözden geçirmelisiniz.

Bluetooth Kulaklık Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

■ Söz konusu kablosuz kulaklık. Dolayısı ile bağlantı teknolojisi önem arz ediyor. Bluetooth 3.0’lı sürümler oldukça eskidi. Bunun yerine 4.0, 4.1; hatta Bluetooth 4.2’yi destekleyen bluetooth kulaklık almalısınız. Böylece hem daha hızlı, hem de daha kaliteli bağlantı kurabileceğinizi belirtmeliyiz.

■ Bluetooth kulaklık almak istiyorum diyorsanız, ne kadar mesafeyi desteklediğini de bilmelisiniz. Telefonunuz her zaman yanınızda olabilir; ama siz yine de daha uzun mesafeyi destekleyen bir kablosuz kulaklık alın. Belli mi olur; bazen telefonunuzdan uzakta olmanız gereken durumlar da olabilir.

■ Kablosuz kulaklık ile her zaman telefon konuşmaları yapmaz, zaman zaman müzik de dinleyebilirsiniz. Her ne yaparsanız yapın, nasıl ki akıllı telefon alırken pil ömrüne bakıyorsanız, bluetooth kulaklık alırken de batarya gücüne bakmalısınız. Aksi halde, konuşmaya başladıktan bir kaç dakika sonra; ya da bir kaç şarkı sonra kulaklığınızın şarjı bitebilir.

■ Alacağınız bluetooth kulaklıktaki ses kalitesi de oldukça önemlidir. Müzik de dinliyorsanız tiz, bas kalitesine bakmalısınız. Bazı zamanlar da, kulaklığın sesini ne kadar açarsanız açın, istediğiniz seviyeye ulaştıramazsınız. Bu nedenle, eğer mümkünse, deneyerek kablosuz kulaklık almayı tercih etmelisiniz. Aksi halde alacağınız kulaklık hiç bir işe yaramayabilir.

■ Bluetooth kulaklık almak istiyorum diyorsanız, son maddemiz, aslonda ilk maddeniz olmalı ve ilk olarak aklınızda ne kadar fiyat ödeyebileceğinizi belirlemelisiniz. Sonrasında belirtmiş olduğumuz kriterleri göz önünde bulundurabilirsiniz. Şu detayı unutmayın, çok pahalı bir kulaklık ile uygun fiyatlı ama verimli bir kulaklık arasında çok fazla fark yoktur.

Leave a Reply

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.