iPhone Kayboldu Nasıl Bulunur?

iPhone, her ne kadar özellik bakımından muhteşem olmasa da, fiyat bakımından oldukça üst seviyelerde bir marka. Ve bizler genel olarak sadece iPhone değil, kaybolan eşyamız ne olursa olsun üzülen bir toplumuz. iPhone içerisinde resimler, videolar olabileceği gibi, bir de kaybolan telefon numaraları bulunur ki bu nedenle, iPhone çalındı ne yapmalıyım sorusunun yanıtlarını bulmak önemlidir. iPhone kayboldu nasıl bulunur, iPhone çalındı nasıl bulurum gibi soruların yanıtlarını ilerleyen bölümlerde bulabilir, cihazınızı kaybetmeden ya da çaldırmadan önlemlerinizi de alabilirsiniz.

iPhone Çalındı Ne Yapmalıyım?
iPhone Çalındı Nasıl Bulurum?
iPhone Kayboldu Nasıl Bulunur?

■ Device Locator uygulamasını AppStore’den ücretli olarak iPhone’unuza yüklediyseniz, cihazınız kaybolduğunda ya da çalındığında onun konumunu takip edebilir, izinsiz girişlere karşı da iPhone’unuzu kilitleyebilirsiniz. Web tabanlı bir servis olan Device Locator, cihazınızın şarjı bitmiş ya da çalan kişi cihazınızı kapatmış dahi olsa, son konum bilgilerini sizinle paylaşır. Her on saniyede bir GPS ile bilgilerini güncelleyen ve kaydeden Device Locator uygulamasına, hesabınızla farklı bir telefon ya da bilgisayardan girdiğinizde, söz konusu konum bilgilerini sizinle paylaşır. iOS 9.3 ve üzeri işletim sistemi yüklü olan, sadece iPhone’de değil, iPad ve iPod’da da çalışan Device Locator ile cihazınıza sesli mesaj gönderebileceğiniz gibi, bataryasının son durum bilgilerini de görebilirsiniz.

■ FoneHome uygulaması da iPhone kaybolduğu ya da çalındığında onu GPS ile bulabilmenize olanak tanır ve hatta kayıp cihazın bir ses çıkartmasını da FoneHome ile sağlayabilirsiniz. Uygulama herhangi bir üyelik gerektirmeyip, AppStore üzerinden ücretli olarak iPhone cihazınıza yükleyebilirsiniz.

■ Find My iPhone ise iPhone’nin resmi uygulamasıdır ve iPhone kayboldu nasıl bulunur dediğiniz anda iCloud’u kullanarak size cihazınız ile ilgili bilgilerin aktarımını gerçekleştirir. Eğer uygulamayı yükledikten sonra aktif ettiyseniz, iPhone çalındığında cihazınıza erişebilir, şifre ekleyebilir ve isterseniz cihaz içerisindeki verileri silebilirsiniz. Ücretsiz bir uygulama olan Find My iPhone, kullanımı için Apple ID bilgilerinizle birlikte farklı bir iPhone ya da bilgisayardan destek alabilirsiniz.

■ Bu üç uygulamadan sonuç alamazsanız, telefon bilgilerinizi polise vermeli ve GSM operatörünüze de konu ile ilgili aktarımı gerçekleştirmelisiniz.

■ Duvar kağıdınıza iletişim bilgilerinizi de yazabilirsiniz. Bu şekilde, telefonunuz iyi niyetli birinin eline geçerse; cihazınızın size ulaşması daha kolay olacaktır.

Leave a Reply

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.