YouTube Reklamları Nasıl Kaldırılır?

Günümüzün en geçerli web işlerinden bir tanesi YouTuberlik oldu. İnsanlar YouTube videolarını kaydediyor ve bu videolara gelen reklamlardan para kazanıyorlar. Ancak herkes YouTube reklamlarını izlemeyi tercih etmiyor. Hatta söz konusu YouTube reklamları bazılarımız için zaman kaybı. Bu nedenle YouTube reklamları nasıl kaldırılır sorusunun yanıtları arasında yer alan, YouTube reklamlarını engelleme bilgilerine hepimiz sahip olmak istiyoruz. Tam da bu noktada sizlere Android için geliştirilmiş olan NewPipe ile ilgili bilgileri ilerleyen bölümlerde aktarmaya çalışacağız.

Hepimizin bildiği gibi YouTube Google alt yapısında bizlere hizmet veriyor. Ve Google bu noktada, yayıncılarına gelir sağlamak adına YouTube reklamlarını, bu reklamları videolarında barındırmaya hak kazanan yayıncılarına sunuyor. Bizim gibi video izlemeyi sevenler, Amerika’da YouTube reklamlarını engellemeye yönelik olarak YouTube RED üyeliğinden yararlanabiliyor. Ancak Türkiye’de YouTube Red yok. Bu noktada da YouTube reklamları nasıl kaldırılır diyenler için Androidüzerinde NewPipe uygulamasından yararlanılabiliyor.

YouTube Reklamları Nasıl Kaldırılır?

YouTube reklamlarını engellemek adına Android için hazırlanan NewPipe’ye Google Play Store üzerinden ulaşabilmeniz söz konusu değil. Github ve F-Droid üzerinden ise NewPipe’ye erişim sağlayabiliyorsunuz. Uygulamanın tasarımı görünüm açısından YouTube’ye çok benziyor. Ve bu uygulama ile sadece YouTube reklamları nasıl kaldırılır sorusuna yanıt almıyor, aynı zamanda izlemekte olduğunuz videoları telefon ya da tabletinize indirebiliyorsunuz. NewPipe!bib ciswo indirme özelliği sayesinde beğenmiş olduğunuz videoları indirebilir ve internetin olmadığı ortamlarda da izleyebilirsiniz.

YouTube reklamlarını kapatmak için kullanacağınız NewPipe uygulamasında, Google hesabınız ile oturum açtığınız takdirde, abone olduğunuz kanalları görebilme şansınız da bulunuyor. Şu an itibari ile uygulama Beta aşamasında olsa da, Github üzerinden indirebilir ve kullanmaya başlayabilirsiniz. NewPipe için YouTube’nin klonu adının verildiğini de belirtmeden geçmemeliyiz.

Kullanımı ücretsiz olan ama resmi olmayan NewPipe ile Google hesabınızda oturum açacaksanız, mutlaka iki adımlı doğrulama sistemini kullanmanızı öneriyoruz. Resmi olmayışı ve Google Play Store üzerinde yayınlanmaması dolayısı ile güvenliğinizi NewPipe’ye karşı korumaya almalısınız.

Leave a Reply

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.