Çocuklar İçin Messenger Facebook’ta

Sosyal medya hepimizin hayatında kendisine önemli bir yer edinmiş durumda; buna çocuklarımız da dahil. Ancak ortam o kadar kötü ki, çocuklara, kendilerini nasıl öldürebileceklerini anlatan oyunlardan tutun da gizemli, kötü niyetli insanlara kadar pek çok tehlike sosyal medyada kendi başına kalan çocuklarımızı bekliyor. Ebeveynler olarak bu durum bizi tabi ki tehdit ediyor. Facebook gibi sosyal medya platformları belli bir yaşın altında kişilerin platforma üye olmalarını engelliyor olsa da çocuklarımıza TC kimlik numaraları sorulmadığı için, onlar yaşlarını büyük gösterip bu tehlikeli platformlara üye olabiliyorlar. Okula gittiklerinde onlardan haberdar olmak adına, ellerine telefon ya da tablet vermeden de yapamıyoruz. İşte bu nedenle Facebook, Messenger Kids; yani çocuklar için Messenger hazırlamış bulunuyor. Peki Messenger Kids nasıl kullanılır?İşte çocuğunuzu sosyal medyadan koparmayacak; ama sizin de içinize su serpecek olan Messenger Kids hakkında bilgiler…

Messenger Kids Nasıl Kullanılır?

İlk olarak çocuğunuzun kullandığı telefona ya da tablete Messenger Kids indirin. Sonrasında uygulamaya kendi Facebook hesabınızla giriş yapın. Ardından çocuğunuzu kendi hesabınıza tanımlayın ve telefonunu ya da tabletini ona geri verin. Bu andan itibaren çocuğunuz özgürce arkadaşları ile mesajlaşabilir; ya da görüntülü konuşabilir. Ama sizin istediğiniz kişilerle… Gizemli arkadaşlara çocuklar için Messenger’de yer yok.

Peki çocuğunuz, Messenger Kids arkadaş ekleme işlemini nasıl gerçekleştirecek? Her şeyin öncesinde, bu uygulamayı kullanan çocuk Facebook üyesi olmayacağı için, siz kendi hesabınıza ilk olarak, çocuğunuzun eklemek istediği arkadaşının anne ya da babasını ekleyeceksiniz. Sonrasında, zaten sizin hesabınızda tanımlı olan çocuğunuzun arkadaşını bulması mümkün olacaktır.

Peki çocuk neden özgürlüğünü kısıtlayacak olan Messenger Kids uygulamasını tercih etsin? Facebook bunu da düşünmüş ve çocuklar için Messenger uygulamasını, onlar tarafından tercih edilecek şekilde cazip yapmış durumda. Görüntülü konuşmalarda dahi kullanılabilecek eğlenceli çıkartmalar ve görünümü ile onları eğlendirecek görüntüler Messenger Kids’te yer alıyor.

Amerika Birleşik Devletleri’nde iOS için piyasaya sürülmüş olan uygulama yakında Android’e de gelecek ve ardından da kısa süre içerisinde Türkiye’de kullanılabilir hale gelecek

Leave a Reply

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.