En İyi Ramazan Uygulamaları

Ramazan uygulamaları, her yıl olduğu gibi 2018 yılında da gündemdeki yerini aldı. Sahur ve iftar arasındaki 16.5 saatlik uzun zaman dolayısı ile sıcak havalarda aç, susuz kalan, ama zorlansa da oruç tutmaktan vazgeçmeyen Müslüman aleminin yardımcısı en iyi Ramazan uygulamaları. Peki 2018 Ramazan uygulamaları arasında yer alan en iyiler ve en çok yardımcı olabilecek olanlar hangileri? Şimdi sizlerle Ramazan uygulamalarının listesini paylaşacağız.

En İyi Ramazan Uygulamaları

■ Ramazan Rehberi: Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından hazırlanan Ramazan uygulamaları arasında yer alan Ramazan Rehberi, Ramazan hakkında merak ettiğiniz her bilgiyi sizinle paylaşıyor. İftara ne kadar zaman kaldığını, imsak vakitlerini, yemek duasını ve çok daha fazlasını Ramazan Rehberi uygulamasında bulabilirsiniz. App Store ve Google Play Store üzerinden Ramazan Rehberi’ne ulaşabilmeniz mümkün.

■ Vestel Mobil İmsakiye: Kullanıcı dostu Ramazan uygulamaları arasında yer alan Vestel Mobil İmsakiye, Android ve iOS cihazlarınızda rahatlıkla kullanabileceğiniz, iftar ve imsak saatlerini sizlere, bulunduğunuz bölgenin yerel saatine göre veren bir uygulama.

■ Ramazan Davulu (+Alarm): Ah o eski Ramazanlar diyen büyüklerimiz, bizlere Ramazan davulcularından söz ediyor ve birlikte gezdikleri arkadaşlarından. Hala sahura Ramazan davulu ile uyanmanın tadı bir başka. Ancak Ramazan davulcusunun sesinden rahatsız olan komşularımız da yok değil. Onları da şiddetle, yeri gelmişken kınayalım. Ramazan Davulu (+Alarm) uygulaması ile sahura, telefonunuzun davul çalması sayesinde uyanabilirsiniz. Ve telefonunuzun hareketlerini de algılayabilen Ramazan Davulu (+Alarm), telefonunuzun hareket ritmine göre davul çalabilme özelliğine de sahip.

■ FatSecret Kalori Sayacı: 2018 Ramazan uygulamalarından söz ederken, kilo kontrolünü hedefleyenleri de unutmadık. FatSecret Kalori Sayacı sizin için hazırlandı. Yemeklerin besin bilgilerini, kalorileri ile birlikte sizlerle paylaşan FatSecret Kalori Sayacı, egzersiz, öğün ve en önemlisi, kilonuzu da takip ediyor. Uygulamayı hem Android hem de iOS cihazlarınızda rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Leave a Reply

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.