İnternetsiz En İyi Mobil Oyunlar

İnternetsiz oyunlar mobil platformda günümüzde çok önemli bir yere sahip. Bunun sebebi ise hepimizin elinde bir telefon ya da bir tabletin bulunmasından kaynaklanıyor. Wi-Fi’nin bulunduğu ortamlarda, internetsiz oynanan mobil oyunlara çok fazla gereksinimimiz olmuyor; hatta hattımızda mobil internetin bulunduğu zamanlarda da… Ama günümüzde internet kullanımı o kadar yaygın ki, mobil internetimiz kısa süre içerisinde bitebiliyor; Wi-Fi’yi ise her alanda bulamayabiliyoruz. Peki internetsiz en iyi mobil oyunlar hangileri? Sizlere bu sorunun yanıtlarını vereceğiz. İndirebileceğiniz internetsiz oyunlar mobil platformda her zaman ve her yerde oynanabilir nitelikte.

İnternetsiz En İyi Mobil Oyunlar

■ Planescape: Torment Enhanced Edition: İnternetsiz oynanan mobil oyunlar arasında yer alan Planescape: Torment Enhanced Edition eski; ama yaşlanmayan bir oyun olması ile biliniyor. Hikayesi büyüleyici, yapısı etkileyici ve felsefesi derin olan Planescape: Torment Enhanced Edition, köken olarak Nameless One dayanıyor ve tüm bu özellikleri ile sizi kendisine müptela etmeyi başarıyor.

Günümüze göre düzenlenen oyunun rol yapma oyunları arasında yer aldığını ve internete hiç bir şekilde ihtiyaç duymadan oynayabileceğinizi belirtmemiz gerekiyor. Oyunu isterseniz savaşarak, isterseniz de barış sürecini değerlendirerek, kimseyi öldürmeden bile bitirebiliyorsunuz. Hal böyle olunca, eğer siz de şiddet yanlısı değilseniz bu oyunu tercih edebilir; ya da istediğiniz kadar şiddet kullanabilirsiniz. Bu detayları ile de herkese hitap ettiğini söyleyebiliriz.

■ Alto’s Adventure: İnternetsiz oyunlar mobil alanında Enless Run oyunu olan Alto’s Adventure’i de sizlere önerebiliriz. Oyunda bir Snowboard oyuncusunu yönlendiriyorsunuz ve bu oyuncu otomatik bir şekilde ilerliyor. Farklı ve ilginç oluşu ile bilinen oyuna kısa sürede bağlanabiliyorsunuz.

İnternetsiz en iyi mobil oyunlar arasında yer alan Alto’s Adventure’de, rastgele oluşturulmuş parkurlarda gerçekleşen koşuların her birini tamamlamak için farklı gereksinimleri yerine getirmeniz isteniyor. Aksi halde bir sonraki bölüme geçemiyorsunuz. Oyunu tek bir tuş ile oynayabilmeniz ve ekrana dokunarak hamle yapabilmeniz, yani oyunu yönlendirmeniz çok kolay da olsa, oyunun çok keyifli olduğunu unutmamalı ve denemelisiniz.

■ Pixel Dungeon: İnternetsiz oynanan mobil oyunlar arasında yer alan Pixel Dungeon, roguelike türünde bir oyun ve pixel grafik yapısı ile ilgi çekiyor. Oyunun arayüzü oldukça kullanışlı ve basit. Ancak şunu da belirtmeden geçmeyelim ki, oyunun oynanışı zor ve bu nedenle sizi hırslandırabilmesi de söz konusu.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.