Samsung Galaxy S8 Mi S7 Edge Mi?

Bizler çok sık telefon karşılaştırması yapmasak ve genellikle beğendiğimiz bir telefonun özellikleri hakkında araştırma yapsak da, geçtiğimiz günlerde almış olduğumuz, Samsung Galaxy S8 mi S7 Edge mi sorusuna yanıt olarak Samsung Galaxy S8 S7 Edge karşılaştırmasını burada yapmak istedik. İçimizden biri telefon alacak ve Samsung Galaxy S8 mi alsam yoksa Samsung Galaxy S7 mi kullansam tereddütüne düşmüş durumda. Peki acaba hangisi daha iyi? Hemen Samsung Galaxy S8 S7 Edge karşılaştırmasını yapmaya başlayalım:

Samsung Galaxy S8 Mi S7 Edge Mi?

Samsung Galaxy S8’in ekran boyutu Samsung Galaxy S7 Edge’ye göre daha geniş. S8’de 5.8 inç olan ekran S7 Edge için 5.5 inç. Ağırlık cephesinde ise sadece 2 gram fark olsa da, yine S8 lider; 155 gram. S7 Edge’nin ağırlığı ise 157 geam.

Samsung Galaxy S8 S7 Edge karşılaştırmasında her iki cihazın da dahili kamerası 12 MegaPiksel ve birinin diğerine göre bir üstünlüğü yok. Ancak S7 Edge’nin dahili depolama alanı S8’in iki katı. S7 Edge’de 128 GB olan dahili depolama alanı S8’de 64 GB.

Samsung Galaxy S8 mi S7 Edge mi sorusunun yanıtları arasında yer alan RAM cephesinde her iki cihazda da 4 GB RAM bulunuyor. Sekiz çekirdekli ve her bir çekirdeği 2.3 GHz hızında olan işlemcileri ile de iki cihaz birbirinin aynı özelliklere sahip. Ekran çözünürlüğü cephesinde Samsung Galaxy S8’in 1440 x 2960 piksel’inin, Samsung Galaxy S7 Edge’deki 1440 x 2560 piksele karşı sağlamış olduğu bir üstünlük söz konusu.

Her iki cihazın dahili kamerasının birbiri ile aynı çözünürlükte olduğunu belirtmiştik. İki kamera ile de Full HD 4K çözünürlükte, 2160 piksel video kayıtları yapılabiliyor. Samsung Galaxy S7 Edge’nin, Samsung Galaxy S8’e karşı sergilemiş olduğu ciddi bir pil üstünlüğü var ki, Samsung Galaxy S7 Edge’de 3.600 mAh, Samsung Galaxy S8’de ise 3.000 mAh gücünde pil bulunuyor.

İşletim sistemi tarafında ise Samsung Galaxy S7 Edge’nin bir geri kalmışlığı söz konusu; Android 6.0.1 ile geliyor. Samsung Galaxy S8’de de Android 7.0 var ancak onun Android 8’e güncellenmesi söz konusu. Peki işletim sistemi önemli mi? Güvenlik açısından evet; oldukça önemli. İlerleyen günlerde S7 Edge’nin de Android 8 güncellemesini alacağı düşünülüyor.

Peki Samsung Galaxy S8 mi S7 Edge mi alırdık? Her şeyi bir kenara bırakıp, sadece şarjı için dahi S7 Edge tercih edilebilirliği bulunan bir cihaz. Ancak satışının gerçekleştirilmediğini belirtelim. Farklı şekillerde bulabileceğiniz bir cihaz ise Samsung Galaxy S8’e tercih edilebilir.

Leave a Reply

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.