Sony Xperia XZ2 Premium Özellikleri

Sizlere, bugün itibari ile tanıtımı gerçekleştirilmiş olan Sony Xperia XZ2 Premium hakkında bilgilerden söz ederek Sony Xperia XZ2 Premium özelliklerinin aktarımını gerçekleştirmeye çalışacağız. Vereceğimiz bilgilere ek olarak basitçe Sony Xperia XZ2 Premium incelemesini de gerçekleştireceğimizi belirtelim ve zaman kaybetmeden bilgilerimizin aktarımını gerçekleştirmeye başlayalım.

Sony Xperia XZ2 Premium Özellikleri

İnceliği 11.9 milimetre, ağırlığı 236 gram olan Sony Xperia XZ2 Premium, emsallerine göre oldukça kalın ve ağır. Gorilla Glass 5 teknolojisi ile korunan caam cihazın ön ve arkasını kaplarken, kenarlar plastik, üst ve alt ise alüminyum.

Sony Xperia XZ2 Premium özellikleri arasında hem IP65 hem de IP68 sertifikalarından söz etmek gerekiyor. Bu şu anlama geliyor: 1.5 metre suya ve toza karşı, Sony Xperia XZ2 Premium’un dayanabileceği süre yarım saat. Bu, dayanıklılık yönünden oldukça etkili bir özellik.

Sony Xperia XZ2 Premium özellikleri arasında yer alan 5.8 inç IPS LCD ekranın çözünürlüğü 3840 x 2160 piksel. 16:9 ise cihazın ekran oranı. ppi yoğunluğu 760 olan Sony Xperia XZ2 Premium incelemesine göre, çok fazla kafa yormadan, bu cihazla çok rahat bir şekilde oyun oynanabileceğini belirtebiliriz.

İçerisinde Android 8.0 işletim sistemi yüklü olarak gelen Sony Xperia XZ2 Premium’un SnapDragon 845, sekz çekirdekli işlemcisi bulunuyor. Bu çekirdeklerden dört tanesi 2.7 GHz, diğer dört tanesi de 1.7 GHz hızında çalışıyor. Adreno 630 ise grafik işlemci.

6 GB RAM ve 64 GB dahili depolama alanı ile gelen Sony Xperia XZ2 Premium özellikleri arasında, depolama alanını MicroSD kart ile arttırma detayı da bulunuyor; ancak bunun için kullanılan MicroSD kart sadece çift SIM kartlı cihazlarda, SIM 2 yuvasında kullanılıyor. Sony Xperia XZ2 Premium incelemesine göre cihazın dahili depolama alanı iyi olabilir; ancak RAM’i depolama alanından daha güçlü. Ekranı dolayısı ile rahatlıkla oyun oynanabilecek olan cihazda, performans da üst seviye olacak.

Kamera cephesine bakıldığında ise son zamanların pek çok telefonunda olduğu gibi, Sony Xperia XZ2 Premium’da da çift dahili kamera bulunduğunu görüyoruz. f/1.8 diyafram açıklığına sahip 19 MegaPiksel kameraya f/1.6 diyafram açıklığına sahip 12 MegaPiksel kamera eşlik ediyor ve LED flaş, tahmini faz algılama ve lazer otomatik odaklanma, 5 ekranli gyro EIS gibi detaylar söz konusu dahili kamerada yer alıyor. Bu kamera ile 2.160 piksel – 1.080 piksel kalitesinde farklı videolar kaydedilebiliyor.

f/2.0 diyafram açıklığına sahip 13 13 MegaPiksel ön kamera ise 1080 piksel yani Full HD kalitesinde videolar kaydedebiliyor. Cihaz içerisinde, değiştirilebilir 3.540 mAh gücünde pil de yer alıyor. Yani Sony Xperia XZ2 Premium incelemesine ve Sony Xperia XZ2 Premium özelliklerine dayanarak, oldukça başarılı bir cihazın geliştirilmiş olduğunu söyleyebiliriz.

Leave a Reply

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.