Kadınlar İçin Mobil Uygulamalar

Kadınlar için mobil uygulamalar ve anneler için mobil uygulamalardan söz edeceğiz; çünkü artık hepimiz teknolojiyle olabildiğince iç içe bir hayat sürmekteyiz. Artık eskisi gibi, günlerde verilen pasta tarifleri yok. Herkes birbirine, pastanın adını verip, internette ne şekilde arayacağını anlatıyor. Annelerimizin tecrübeleri ile de çocuk yetiştirmiyoruz. İşte bu nedenle mobil uygulamalar artık bizim hayatımızı kurtarır nitelikte.

Kadınlar İçin Mobil Uygulamalar

■ Tarif Küpü: Hem Android; hem de iOS mobil uygulamalar arasında yer alan Tarif Küpü, içerisinde farklı kategorilerden 2000’den fazla pratik tarifi bulundurmaktadır. Anlatımı anlaşılır, tarifleri ise kolay ve kısa sürede uygulanır nitelikte olan Tarif Küpü, maddeler halinde yazılmış malzeme ve tarif listesi ile yoğun annelerin ve ev hanımladının gözdesi olacak ücretsiz bir uygulama.

■ Radyo Bebek: Anneler için mobil uygulamalar arasında yer alan Radyo Bebek, hem iOS hem de Android’de ücretsiz olarak bulunmakta. Peki bu uygulama ne işe yarıyor? Pek çok annenin uykusuzluktan şikayetçi olduğunu bilmeyenimiz yok. Bebeğiniz uyursa siz de rahat uyursunuz. Radyo Bebek uygulaması içerisinde, bebeğinizin uykuya kolayca dalmasını sağlayacak ninni, müzik ve masallar yer alıyor. Ayarlaması sizden; dinlemesi bebeğinizden…

■ Flat Tomato: Kadınlar için mobil uygulamalardan bir tanesi Flat Tomato. Hem Android; hem de iOS platformlar için ücretsiz. Android’de Flat Tomato’yu bulmak için Clockwork olarak aramanız gerekiyor. Uygulamanın amacı, size yapacaklarınızı hatırlatmak. Yapmanız gereken, aklınıza gelen notları uygulama içerisine kaydetmek. Zamanı geldiğinde ise hatırlatmanız, Flat Tomato tarafından size hatırlatılıyor.

■ Portrait by img.ly: iOS için geliştirilmiş mobil uygulamalar arasında yer alan Portrait by img.ly, çok sayıda filtre sayesinde, portrelerinize kişisel dokunuşlar yaparak, onları farklılaştırmanızı olanaklı hale getiriyor.

■ Baby Nursing: iOS cihazlarda sunulan, anneler için mobil uygulamalardan bir diğeri de Baby Nursing. Ücretsiz olmakla birlikte, bebeğinizin gelişimini takip edebilmenizi olanaklı hale getiriyor. Ağırlık ve boy detayları ile birlikte, ses, resim ve videolarını da Baby Nursing içerisine kaydedebilir ve ondaki gelişmeleri bakıp, eskiye göre değerlendirebilirsiniz.

■ Bookemon Press: Hem iOS hem de Android cihazlar için bir e-kitap uygulaması. Bu uygulamaya, yemek tariflerinizden denemelere kadar, hatta çocuklarınızın portfolyo sunumlarına kadar her şeyi kaydedebilirsiniz. Sonrasında ise hem e-kitap; hem de matbuu basımı için uygun hale getirilmesini sağlayabilirsiniz. Android’de uygulamayı Bookemon Reader adı ile arayarak cihazınıza yüklemeniz gerekmektedir.

■ Nutria: Gerek çocuğunuzun, gerekse de sizin sağlıklı beslenmeniz adına kullanabileceğiniz mobil uygulamalardan bir tanesi Nutria. Sağlıklı yaşam ve beslenmeye dair bilgiler, bu anlamda hazırlayabileceğiniz tarifler ve detoks ve fit olmaya yönelik yöntemleri Nutria içerisinde bulabilir ve sesli anlatımını dinleyerek de keyifli olmasını sağlayabilirsiniz.

■ Period Tracker: Kadınlar için mobil uygulamalar arasında yer alan Period Tracker, sizin için bir hatırlatıcı niteliğinde. Adet günlerinizi not alabilir; bununla birlikte, bu dönemlerde yaşadığınız yorgunluk, ağrı gibi problemlerin şiddetini de yazarak hatırlatılmasını sağlayabilir, sonraki dönemlerde takibini de gerçekleştirirsiniz. Android ve iOS için ücretsiz mobil uygulamalar arasında yer almaktadır.

■ UbiCam: Anneler için mobil uygulamalar arasında yer alan UbiCam sayesinde, evinizde kurmuş olduğunuz basit kamera sistemini ev dışında iken takip edebilirsiniz ve böylece aklınız bebeğinizde ya da çocuğunuzda kalmamış olur. Hem Android hem de iOS cihazlar için UbiCam ücretsiz olarak sunulmaktadır.

■ Freeletics Bodyweight : Adından da anlaşılacağı gibi, formda kalmak isteyip de bu anlamda spor yapanlar için iOS’ta ücretsiz olarak sunulan uygulamalar arasında yer almaktadır. Spor zamanlarınızda size kart çektiren Freeletics Bodyweight , pek çok farklı egzersizden hangisini, kaç kere yapacağınızı size aktarır. Sıradan egzersizlerden sıkıldıysanız Freeletics Bodyweight tam size göre.

■ 7min: iOS cihazlar için ücretsiz mobil uygulamalar arasında yer alan 7min sayesinde, kilo vermek için spor yapmaya zamanınız yoksa, size sadece yedi dakika yetecektir. Zayıflamayı kolay ve keyifli hale getiren uygulama mutlaka cihazlarınızda bulunmalı.

■ Sleep Time: Uyku kontrolü gerçekleştiren mobil uygulamalardan bir tanesi Sleep Time. Sizi güzel müziklerle dinlendirerek kaliteli uykuya geçmenizi sağlıyor. Ve sonrasında da uyku ölçümlerinizi yapıyor. Ancak tüm bunların gerçekleşmesi için telefonu başınıza, yastığınıza yakın bir yere ters çevirip bırakmanız gerekiyor. Siz uyurken müzik kapanıyor. Sonrasında uygulama sizin uyku kaliteniz ile ilgili verileri hafızasına kaydediyor. Uyanmanız gereken saatte ise alarmı ile sizi uyandırıyor. Uykunuzun hafiflediği zamanlarda da sizi uyandırarak uyku kalitenizin artmasını olanaklı hale getiriyor. iOS için bu uygulamayı kullanabileceğinizi de belirtmeden geçmeyelim.

■ Word Brain 2: Kadınlar için mobil uygulamalar arasında yer alan Word Brain 2, özellikle unutkanlık yaşayan ve odaklanma ile ilgili sorunları olan yoğun annelere yönelik bir program. Oyun temelli bir uygulama ve uygulama içerisinde vakit geçirdikçe motivasyonunuzun daha çok artacağını da görebileceksiniz. Kullanımı için iOS işletim sistemine sahip bir cihazınızın bulunması gerekiyor.

■ Logic Dots 2: Zihin yoğunlaştırmaya katkıda bulunan bir diğer uygulama da Logic Dots 2. iOS işletim sistemi ile rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.