WhatsApp Hacklendi Ne Yapabilirim?

WhatsApp hacklendi diyen çok kişi ile bugüne kadar karşılaşmamış olabilirsiniz; ama bu karşılaşmayacağınız anlamına gelmiyor. Pek çoğumuz, telefon numaramıza kayıtlı olan WhatsApp hacklendi ne yapabilirim; ya da WhatsApp hacklendi ne yapmalıyım sorularının dahi saçma olduğunu düşünebiliriz; ama değil. Uçtan uca şifreleme sistemi ile korunsa dahi verilerinizin üçüncü şahısların eline geçmesi aslında hiç de zor değil. Fakat, WhatsApp hacklendi ne yapmalıyım sorusunun yanıtları da aslında zor değil. Bu nedenle sizlere ilerleyen bölümlerde, neler yapabileceğinizden söz edeceğiz.

WhatsApp Hacklendi Ne Yapabilirim?

WhatsApp hacklendi ise hemen telaşa kapılmayın. Yapabileceğiniz dört farklı yöntem var. Bunların birinden biri mutlaka ki işinize yarayacaktır. Peki nedir o yöntemler? İşte WhatsApp hacklendi ne yapmalıyım sorusunun yanıtları:

■ WhatsApp’ı Kaldır: WhatsApp hacklendi dediğiniz anda yapmanız gereken ilk şey, uygulamayı telefonunuzdan kaldırmak. Bunu, Ayarlar, Uygulamalar yolunu takip ederek yapabilirsiniz. Sonrasında Kaldır’a dokunmanız yeterlidir. Ardından bir müddet bekleyin. Bir kaç saat sonra ise WhatsApp’ı yeniden yükleyin. Böylece sistemden telefonunuza farklı bir doğrulama kodu gönderilecek ve böylece, WhatsApp oturumunun açık olduğu tüm cihazlardan çıkış yapılacaktır. Yani sizi hackleyen kişi de açık olan oturumdan düşecektir.

■ Haber Ver: WhatsApp hacklendi diye, çevrenizde kim var kim yoksa haber verin. Böylece, sizin hesabınızı hackleyerek sizin adınıza mesaj atan ve böylece diğer kişileri de hacklemek isteyenlere, gelen linkleri tıklamamaları konusunda bilgi verin. Böylece onların hesaplarının da hacklenmesini önlemiş olursunuz. Diğer sosyal ağlardan ya da kısa mesaj ile gerekli bilgilendirmeyi çevrenizdeki arkadaşlarınıza ve aile fertlerinize yapabilirsiniz.

■ Devre Dışı Bırak: WhatsApp hacklendi ne yapmalıyım diyor, ama hesabınızı bir türlü geri alamıyorsanız, support@WhatsApp.com adresine, konusu Kayıp/Çalıntı olan bir mail atın ve Lütfen WhatsApp Hesabımı Devre Dışı Bırak yazarak telefon numaranızı ekleyin. WhatsApp sizin adınıza hesabınızı devre dışı bırakacak; ama WhatsApp’ınızı silmeden önce de yeniden aktifleştirmeniz için size bir ay zaman tanıyacaktır. Bu süre içerisinde yeniden WhatsApp’ınızı aktif edebilirsiniz.

■ Yeniden Yükle: WhatsApp hacklendi ne yapmalıyım demenize gerek yok. Her gün WhatsApp’ı yeniden yükler ve bu sırada iki adımlı doğrulama sistemini kullanırsanız, hesabınızda açık olan tüm cihazlardan çıkılacaktır. Böylece çok güvenli bir WhatsApp kullanımı gerçekleştirmiş olursunuz. Biraz sıkıcı, ama güvenli bir yöntem.

Leave a Reply

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.