Kırılmaz Cam Nedir?

Akıllı telefonların dokunmatik ekrana sahip olması ve bununla birlikte, söz konusu dokunmatik ekran fiyatının da çok pahalı olması, beraberinde kırılmaz cam kullanımını gereksinim haline getirdi. Temperli cam olarak da bilinen kırılmaz cam, son zamanlarda, gerçekten kırılır mı kırılmaz mı şüpheleri ile artık devletin inceleme alanına giriyor ve ana haber bültenlerinin de konusu oluyor; hatta bazen esprili bir şekilde. Peki kırılmaz cam nedir? Kırılmaz cam alırken nelere dikkat edilmeli? Kırılmaz cam fiyatı ne kadar? Gelin hep birlikte kırılmaz cam hakkında bilgiler edinelim.

Öncelikle, kırılmaz camların ana haber bültenlerinin konusu olduğunu ve devletin inceleme alanına gireceğini biraz önce belirtmiştik. Aklımıza şöyle bir soru gelmiyor değil: Bir telefon aldığımızda, ilk işimiz ona kırılmaz cam almak ve hemen oracıkta taktırmak. Madem biz bu telefonları kırılmaz cam olmadan kullanamıyoruz, neden telefonlar kırılmaz cam ile üretilmiyor? Çok çok fiyatına bir kırılmaz cam fiyatı daha eklenir ve böylece, biz ikinci bir alışverişi yapmaktan kurtuluruz… Hem de telefonumuzun orjinalliği bozulmamış olur…

Kırılmaz Cam Nedir?

Darbelere ve yüksek ısıya karşı, normal camdan daha dayanıklı olan camlara kırılmaz cam adı verilir. Akıllı telefonların ekranına zarar gelmemesi için, dokunmatik ekranın üzerine takılan kırılmaz cam, diğer adı ile temperli cam, zırhlı araç ya da güvenliğin üst seviyede olduğu yerlerde de kullanılmaktadır. Elbette ki şiddetli darbelerde kırılır; ama boncuk boncuk parçalanır. Dolayısı ile ne telefona; ne de kullanıcıya zarar verir. Sadece sonrasında kullanılamaz ve değiştirilmesi gerekir.

Kırılmaz Cam Fiyatı Ne Kadar?

Her alanda olduğu gibi rekabet kırılmaz cam alanında da söz konusudur ve farklı pek çok marka, farklı kalitede kırılmaz cam üretimi gerçekleştirmektedir. Hal böyle olunca kırılmaz cam fiyatı da bütçeye uygun olarak değişir. 10 TL’den başlayan ve yüzlerce lirayı bulan farklı fiyatlar bulunmaktadır. Ortalama kalitede bir kırılmaz camı, 30 – 40 TL arası bir fiyata satın alabilirsiniz.

Kolay erişilebilirlik avantajı ile kırılmaz cam hakkında bilgiler verirken, onu nerelerden satın alabileceğinizden de söz etmek istersek: telefon satışı yapan yerler, teknoloji marketler, internet… bu ürünleri alabileceğiniz en doğru adresler olacaktır; tabi ki internette doğru alışveriş sitelerini tercih etmelisniz.

Leave a Reply

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.