HTC Desire 12 Özellikleri

Sizlere, HTC Desire serisinin 12. cihazı olarak da tanımlayabileceğimiz HTC Desire 12’nin tanıtımını gerçekleştireceğiz. HTC Desire 12 özelliklerini öğrenebileceğiniz yazımızın ilerleyen bölümlerinde kısaca yapacağımız HTC Desire 12 incelemesi ile cihazın işinize yarayıp yaramayacağı hakkında da fikir sahibi olabileceksiniz. Önümüzdeki ay satışa çıkacak olan HTC Desire 12’yi tanımak için hiç zaman kaybetmeyelim.

HTC Desire 12 Özellikleri

8.2 milimetre inceliğe sahip olan HTC Desire 12’nin ağırlığı 137 gramdır. IPS LCD 5.5 inç ekrana sahip olan cihazın ekran çözünürlüğü 720 x 1440 piksel, ekran oranı da 18:9’dur. Android 8.0 gibi güjncel bir işletim sisteminin cihaz içerisinde yüklü olarak geleceğini de belirtelim. Peki bu bilgilere göre yapacağımız HTC Desire 12 incelemesinde nelerden söz edebiliriz? Cihazın işletim sistemi oldukça güncel ve ekran boyutu da pek çok cihaza göre normal seviyelerde. Ancak ekran çözünürlüğü anlamında yeterli olmadığını belirtelim. Ve HTC Desire 12 özelliklerinden söz etmeye devam edelim.

HTC Desire 12 özellikleri arasında yer alan her biri 1.3 GHz hızında çalışan dört çekirdekli MediaTek MT6739 işlemci ve PowerVR GE8100 grafik işlemciden söz edip, hemen bu noktada cihazın çok yetersiz olacağının altını çizelim. Çekirdek hızı yavaş dahi olsa günümüz cihazları genellikle sekiz çekirdekten oluşuyor. HTC Desire 12’nin giriş seviyesi bir akıllı telefon olmakla birlikte, cihaz fiyatının da ona göre, düşük olacağını belirtelim. Küçük çocuklara ya da yaşlılara alınabilecek, sosyal medyayı kullanabileceğiniz, telefonu aç – kapat yapabilip mesaj gönderebileceğiniz, ekranı da geniş ve bu noktada iyi bir telefon. Sadece beklenti çok yüksek olmamalıç

3 GB RAM ile gelen HTC Desire 12’nin 32 GB dahili depolama alanı bulunuyor. SIM 2 yuvası kullanılarak cihaza takılan MicroSD kart ile de söz konusu dahili depolama alanı 400 GB’a kadar arttırılıyor ve bu oldukça iyi bir özellik.

Peki ya HTC Desire 12’nin kamerası nasıl? Dahili 13 MegaPiksel, LED flaş ve faz algılama otomatik odaklanma desteği bulunan kamera ile gelen cihaz Full HD video kayıtları gerçekleştirebiliyor. Önce ise 5 MegaPiksel, f/2.4 diyafram açıklığına sahip, 720 piksel video kayıtları yapabilen ve görüntülü konuşmaya izin veren bir kamera bulunuyor. Giriş seviyesi bir telefondan söz ediyorsak, bu cihazın oldukça iyi olduğunu belirtebiliriz.

HTC Desire 12 özellikleri arasında yer alan bir diğer detay da, cihazın değiştirilebilir, 2.730 mAh gücündeki pili ki bu pil oldukça düşük. Ama değiştirilebilir olması, telefonu kullanacak olan kişilerin yanında yedek batarya taşıyabilmesini olanaklı kılıyor. Sıcak gümüş ve soğuk siyah, HTC Desire 12 için sunulan renk alternatifleri

Leave a Reply

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.