Huawei Honor 7C Özellikleri

Tanıtımı geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilen Huawei Honor 7C ile ilgili bilgileri sizlere aktaracağız. Huawei Honor 7C özellikleri ve kısaca Huawei Honor 7C incelemesi hakkında merak ettiklerinizi ilerleyen bölümlerde bulabileceksiniz. Huawei, yeni akıllı telefonlarını bizlerle buluşturmaya devam ediyor. Bir sonraki tanıtım da Huawei P20’nin olacak. Ancak biz şimdi Huawei Honor 7C’yi tanıyalım.

Huawei Honor 7C Özellikleri

Telefonun inceliği 7.8 milimetre; ağırlığı ise 164 gram. Çift SIM kart ile çalışan Huawei Honor 7C özellikleri arasında 5.99 inç UPS LCD ekran da yer alıyor. Bu ekranda 720 x 1440 ekran çözünürlüğü ve 18:9 ekran oranı sunuluyor. Bu detaylara baktığımızda, ekran büyüklüğü gayet iyi olan cihazın ekran çözünürlüğünün yetersiz olduğunu görüyoruz. İncelik ve ağırlık bakımından ise herhangi bir eleştiriye gerek görmüyoruz.

EMUI 8.0 arayüzünü kullanan Huawei Honor 7C, işlerim sistemi olarak da Android 8.0’ı kullanıyor. Bu noktada günü yakaladığını belirtebiliriz. SnapDragon 450 sekiz çekirdekli işlemciye baktığımızda ise her bir çekirdeğin 1.8 GHz hızında çalıştığnı belirtelim. Tam da bu noktada cihazın giriş seviyesi akıllı telefonlar arasında yer aldığını anlamak zor değil. Hal böyle olunca Huawei Honor 7C fiyatının uygun olduğunu da söylemek gerekiyor. Ama her ihtiyacı rahatlıkla karşılar mı? O noktada bazı şüphelerimiz var.

Adreno 506 cihazın grafik işlemcisini oluşturuyor. Bununla birlikte, MicroSD kart için özel bir yuva bulunuyor. Bu yuvadan cihaz hafızası 256 GB’a kadar daha arttırılabiliyor. Bu güzel bir özellik. Peki ama cihazın hafızası ve RAM’i arttırmadan ne durumda? 32 GB dahili depolama alanına sahip olan modelde 3 GB RAM var. 64 GB dahili depolama alanına sahip olan modelde de 4 GB RAM bulunuyor. Bu değerler Huawei Honor 7C incelemesine dahil edildiğinde çok da kötü değiller.

Huawei Honor 7C özellikleri arasında yer alan kamera detaylarına geldiğimizde ise 2 adet dahili kamera ile karşılaşıyoruz. Bunlardan bir tanesi 13 MegaPiksel; diğeri de 2 MegaPiksel. Giriş seviyesi olduğunu belirttiğimiz bir akıllı telefon için oldukça iyi bir detay, çift dahili kamera. LED flaş, faz algılama ve otomatik odaklanma, söz konusu dahili kameranın özellikleri arasında yer alıyor. Bu kamera ile Full HD video kayıtları yapılabiliyor.

LED flaş özelliği de bulunan 8 MegaPiksel kamera da önde yer alıyor. Bir ön kamera için de bu değer oldukça iyi. Çıkarılabilir 3.000 mAh gücünde pili de bulunan Huawei Honor 7C incelemesini genel anlamda gerçekleştirmek istediğimizde şunu söyleyebiliriz: Türkiye’de ortalama 1000 TL fiyat etiketine saip olması beklenen, olmasa bile yurtdışından bu değerlere getirtebileceğiniz Huawei Honor 7C ile belki çok hızlı hareket edemezsiniz; ama içerisinde çok sayıda fotoğraf ve video saklayabilir, kaliteli görüntüler elde edebilirsiniz. Pili de oldukça iyi olan Huawei Honor 7C’nin ortalama bir kullanıcının pek çok ihtiyacını karşılayabileceğini söyleyebiliriz.

Leave a Reply

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.