Lenovo S5 Özellikleri

Lenovo laptopların ardından akıllı telefonları ile de kullanıcıların gözdesi oldu. Piyasaya uygun fiyatlı ve başarılı akıllı telefonlar çıkartan Lenovo’nun yeni cihazı Lenovo S5… Sizlere tanıtımı gerçekleştirilen Lenovo S5 özelliklerinden söz ederek, basitçe Lenovo S5 incelemesi yapacağız. O halde hiç zaman kaybetmeden Lenovo S5’in bilgilerini edinmeye başlayalım…

Lenovo S5 Özellikleri

7.8 milimetre inceliği ve 165 gram ağırlığı bulunan Lenovo S5’in önü cam, gövdesi ise alüminyum. Cihaz çift SIM ile çalışma özelliğine sahip. Aynı anda yanınızda iki telefon taşımak istemediğiniz durumlarda bu detay önemli ki özellikle erkekler, yanlarında çanta da taşımadıkları için onlara göre daha önemli.

Lenovo S5 özelliklerine bakmaya devam ettiğimizde 5.7 inç IPS LCD ekran ile karşılaşıyoruz. Bu ekranda 1080 x 2160 piksel ekran çözünürlüğü ve 18:9 ekran oranı bulunuyor. ZUI 3.7 arayüze sahip olan cihazın işletim sistemi ise Android 8.0. Bu detaylara göre Lenovo S5 incelemesi yaptığımızda, ekran boyutu ve çözünürlüğünün ideal olduğunu görüyoruz. Ve bununla birlikte, işletim sistemi de güncel. Cihaz buraya kadar gayet başarılı diyerek devam edebiliriz.

SnapDragon 625 sekiz çekirdekli işlemciye sahip olan cihazın işlemci çekirdeklerinin her birinin hızı 2.0 GHz. Bu noktada Lenovo S5 incelemesine baktığımızda cihaz biraz geri düşüyor. Ve burada onun orta segmente hitap ettiğini düşünebiliyoruz. Grafik işlemci tarafında ise Adreno 506 yer alıyor.

Lenovo S5 özellikleri arasında üç farklı dahili depolama ve iki farklı RAM seçeneği bulunuyor. 32 GB dahili depolama alanına sahip olan modelin 3 GB RAM’i var. 64 GB ve 128 GB dahili depolama alanına sahip modelde ise 4 GB RAM kullanılıyor. Bunlara ek olarak, SIM 2 yuvasında MicroSD kart desteği kullanılıyor ve böylece cihaz hafızası 128 GB’a kadar daha artabiliyor.

Lenovo S5 özellikleri arasında f/2.2 diyafram açıklığına sahip, 13 MegaPiksel çözünürlüğünde çift dahili kameradan da söz etmek gerekiyor ki bu kameranın çift LED çift tonlu flaş, faz algılama otomatik odaklanma gibi özellikleri bulunuyor. Söz konusu kamera ile 2160 piksel ve Full HD kalitesinde farklı videolar kaydedilebiliyor. Önde ise f/2.2 diyafram açıklığına sahip 16 MegaPiksel kamera bulunuyor ve bu kamera ile de Full HD video kayıtları gerçekleştirilebiliyor. Lenovo S5 incelemesinde kamera detaylarına baktığımızda da oldukça başarılı bir cihaz görüyoruz. Kaliteli resimler, videolar ve görüntülü konuşmaları Lenovo S5 ile rahatlıkla yapabilirsiniz.

FM Radio desteği bulunan cihazın Değiştirilebilir 3.000 mAh gücünde bir de bataryası bulunuyor. Alev kırmızısı ve geceyarısı siyahı renk alternatiflerine sahip olan cihazın oldukça başarılı olduğunu, sadece işlemcisi dolayısı ile onu seviye olarak düşürmememiz gerektiğini düşünüyoruz. Hatta bu detay fiyat olarak Lenovo S5’i uygun kılacaktır.

Leave a Reply

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.