Sitemin Hitini Nasıl Arttırabilirim?

SEO, arama motoru optimizasyonu olmakla birlikte, sitemin hitini nasıl arttırırım sorusunun da en önemli yanıtı. SEO kurallarına uygun olarak düzenlenmiş bir site için, sitemin hiti artmıyor demek çok da mümkün değildir. Sizlere ilerleyen bölümlerde, sitemin hitini nasıl arttırabilirim sorusunun yanıtlarından söz edeceğiz. Vereceğimiz yöntemlerin tamamı denenmiş olup, etkili sonuçlar elde etmek için kullanabilirsiniz.

Sitemin Hitini Nasıl Arttırabilirim?
Sitemin Hitini Nasıl Arttırırım?

■ Sitemin hiti artmıyor dediğiniz noktada, ilk olarak ziyaretçilerinizin, sitemiz içerisinde rahat dolaşmalarını ve bununla birlikte, aradıklarına kolay ulaşmalarını sağlamanız gerekmektedir. Bu sayede daha çok zaman geçirmeleri dolayısı ile, sitenizin değeri Google üzerinde daha fazla olacaktır. Bunu sağlamak adına arama butonu ve benzer yazılar gibi eklentilerden yararlanabilirsiniz.

■ Sitemin hiti artmıyor diyorsanız, her bir sayfaya ayrı ayrı bakın ve sayfaları kendi gözünüzden değil, ziyaretçilerinizin gözünden değerlendirin. İnce ayrıntılar bile bu noktada önemlidir; unutmayın. Her bir paylaştığınız içeriği detaylı olarak ele alın ve anahtar kelimenin bu noktada çok önemli olduğunu unutmayın. Konuların amaçlarından sapmasına izin vermeyin.

■ Sitemin hitini nasıl arttırırım diyorsanız, onu haftada en az üç kere güncellemeniz gerekmektedir. Özgün içeriklerle bunu yaparsanız, arama motorları da sitenizi sık sık ziyaret eder ve dizinlerine eklerler ki bu durum sizin sitenizin değerinin artması anlamına gelmektedir.

■ Sitemin hitini nasıl arttırabilirim sorusunun yanıtları arasında yer alan bir diğer önemli detay da şudur: Sitenizde yeterli içerik birikimi gerçekleştikten sonra, kalitesiz içerikleri sitenize eklemektense, eski içeriklerinizi güncelleyerek daha kaliteli hale getirin.

■ Sitenize bir xml site haritası ekleyin ve onu arama motorlarına tanıtın. Sonrasında da içeriklerinizle ilgili ayarlamaları bu site haritası üzerinde gerçekleştirin. SEO için site haritalarının çok önemli araçlar olduklarını unutmayın.

■ Niş içerikli bir siteniz varsa, en az 100 tane anahtar kelime öbeği belirleyin. Ve sonrasında bu anahtar kelimelerden her biri için özgün içerik üretimi gerçekleştirin.

■ Google’nin sürekli olarak algoritma güncellemesi yaptığını unutmayın. Sizin bu güncellemeleri takip etmeniz gerekmektedir. Yenilikleri sitenize uygulamalısınız. Aksi halde, sitemin hiti artmıyor demeniz oldukça doğaldır.

Leave a Reply

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.