Yemek Sitesi Nasıl Açılır?

Yemek sitesi, internetten para kazanmak isteyen kadınların da erkeklerin de gözdesi. Pek çok kişi bu anlamda, yemek sitesi nasıl açılır ya da yemek sitesi nasıl yapılır sorularının yanıtlarını merak ediyor. Biz de bu noktada sizlere yardımcı olacak bir rehber oluşturup, hatta ihtiyacı olan arkadaşlarımıza yardımcı olabilmek adına bu rehberi oluşturmaya karar verdik. Eğer siz de internetten para kazanmak istiyor ve bunun için yemek sitesi açmayı düşünürsanız (Ki bir bayan için yemek sitesi açmak oldukça kolay olacaktır) ilerleyen bölümlerde bunu nasıl yapacağınızla ilgili detaylı bilgileri bulabilirsiniz.

Yemek Sitesi Nasıl Açılır?

Yemek sitesi nasıl yapılır dediğiniz noktada ilk olarak bir domain, yani site ismi satın almalısınız. Alacağınız domain kesinlikle yemek sitesi için kullanıldığını belirtmeli. Arama motorunda kullanıcılar tarafından görülen bir domain, kullanıcılara, yemek sitesi içeriğine sahip olduğunu hissettirmeli. Bununla birlikte akılda kalıcı olmalı ki bunun en iyi yolu domainin kısa olmasından geçer. COM uzantılı olması ise hazırlayacağınız yemek sitesinin marka olması adına önemlidir. Pek çok kişinin bu anlamda farklı düşünceleri bulunuyor olsa da, COM uzantısının arama motorlarında daha kolay yükseleceğini söyleyebiliriz.

İnternetten para kazanmak için açacağınız yemek sitesine alacağınız domaini yönlendirebileceğiniz bir hosting almak, yapmanız gereken ikinci şeydir. Hostingler ücretli de ücretsiz de olabilmekle birlikte, bizim size önerimiz ücretli bir hosting almanızdan yana olacaktır. Linux Hosting paketlerine bakmalısınız ki bunların içerisinde, senelik çok uygun fiyata satın alabileceğiniz hosting paketleri mutlaka bulunmaktadır. İhtiyacınıza göre bu paketlerin özelliklerini arttırabilirsiniz. İyi bir firmadan hosting almak ise dikkat etmeniz gereken diğer önemli noktadır. Buradan kastımız, hazırlamış olduğunuz yemek sitesinin, kapanmaması, yavaş olmaması gerektiğidir. Bir araştırma ile iyi bir hosting firmasına ulaşabilirsiniz.

Yemek sitesi nasıl açılır sorusunun yanıtlarını vermeye devam ederken, domain ve hostingin sonrasında sıra geldi yemek sitesini hazırlamaya. Eğer ücretsiz bir hosting alırsanız, sadece tema seçmeniz yeterli olacaktır. Ancak ücretli hosting aldığınızda, site içerisine WordPress kurmanızı öneriyoruz. Bazı arkadaşlarımız, kendi yemek scriptlerini kullanıyor ya da bunun için hazırlanmış scriptleri satın alıyorlar; ama Google bizim en önemli arama motorumuz ve WordPress’i çok seviyor. Bu nedenle domaini hostinge yönlendirdikten sonra, hostingin içerisine WordPress’i kurmalısınız. Ardından da yemek sitesi için uygun bir tema seçerek temanın özgün tasarımını gerçekleştirmelisiniz. Tüm bunları yapmak sizin için zor ise ya da bu konularda bilginiz yoksa, az bir miktar para ödeyerek bu işi yapabilecek kişiler bulabilirsiniz. Konu altına yorum yazarsanız biz de size yardımcı olabiliriz.

Yemek sitesi nasıl yapılır sorusunun yanıtlarını verdik. Peki hazırlamış olduğunuz yemek sitesinin içeriğini nasıl dolduracaksınız? İnternetten para kazanmak için yapmanız gereken en önemli şey budur: içerik… Bu noktada, yemek tariflerini isterseniz kendiniz yazabilir, hatta resimli olarak da video şeklinde de yapmış olduğunuz yemek sitesinde paylaşabilirsiniz. Ya da, internetten para kazanmak isteyen pek çok kişinin yapmakta olduğu gibi, makalelerinizi bir başkasına, para karşılığında yazdırabilirsiniz. Makale yazarlarını bulmak için de internet üzerinde bir arama yapmanız gerekecektir. Ancak şunu söyleyebiliriz ki, kime makale yazdırırsanız yazdırın, yazdırmış olduğunuz makalenin özgün olduğundan kesinlikle emin olmalısınız. Yoksa, internette daha önce pek çok sitede yayınlanmış bir makaleye, özgün makale gibi para vermiş, tabiri caizse keklenmiş olursunuz. Bu noktada da yardım isterseniz yorum kısmından bize ulaşabilirsiniz.

Peki internetten para kazanmak için yemek sitesi açmak ne kadar mantıklı? Bu noktada çok yüksek miktarda gelirler elde eden kişilerin var olduğunu sizlere belirtebiliriz. Ama, piyasada çok fazla yemek sitesi olduğu için, rekabet oldukça yüksektir. Bu nedenle hazırlamış olduğunuz siteyi Google üzerinde yükselterek ziyaretçi kitlesini arttırmak zorundasınız. Aksi halde yemek sitesi açarak internetten para kazanmak sizin için sıkıntılı olabilecektir.

Leave a Reply

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.